Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov: Rusland staat open voor gesprekken met het Westen

Lavrov: Rusland staat open voor gesprekken met het Westen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt open te staan voor gesprekken met het Westen over Oekraïne. Minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat zijn land daarvoor nog geen uitnodiging heeft ontvangen, nadat het Amerikaanse Witte Huis maandag had gesuggereerd dat de Russische president Vladimir Poetin niet bereid zou zijn tot een gesprek.

Een woordvoerder van de Amerikaanse president Joe Biden zei volgens ABC News dat de oorlog in Oekraïne moet stoppen en dat de twee kampen daarom met elkaar om de tafel moeten gaan. Maar Poetin zou geen enkele aanwijzing hebben gegeven dat hij bereid is tot een "diplomatieke en vreedzame oplossing".

"Dat is een leugen", volgens Lavrov. "Als er een voorstel komt, zullen we dat overwegen." Als het aan de buitenlandminister ligt is een ontmoeting tussen Poetin en Biden mogelijk tijdens de G20-top van volgende maand.

Erdogan

Poetin spreekt volgens het Kremlin donderdag in Kazachstan met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Op de vraag of Erdogan de gesprekken tussen Rusland en het Westen zou moeten leiden, antwoordde Lavrov dat de Turkse president dit kan voorstellen aan Poetin op de bijeenkomst in Kazachstan. Die is georganiseerd door de overleggroep CICA, waar 26 Aziatische landen en één Afrikaans land (Egypte) lid van zijn.

De Oekraïense president Volodimir Zelenski tekende vorige week een decreet waardoor onderhandelingen met Poetin formeel onmogelijk zijn. Een gesprek met Rusland zou pas weer mogelijk zijn onder een volgende president. Het Kremlin hekelde de Oekraïense houding en zei op zijn beurt op een volgende Oekraïense president te wachten.

Meer uit Buitenland

Iran bestookt militaire locaties van de VS in Bahrein en Koeweit

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) zegt 85 Amerikaanse militaire locaties in Bahrein en Koeweit te hebben bestookt "als reactie op de schending van het staakt-het-vuren door de VS", meldt de Iraanse staatstelevisie.

21 minuten geleden
Deense premier herhaalt dat Groenland niet te koop is

ANKARA (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft woensdag op de NAVO-top herhaald dat Groenland "niet te koop" is. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdag nog eens dat het eiland in zijn ogen zou moeten worden beheerd door de Verenigde Staten, maar daar verzet Frederiksen zich tegen.

40 minuten geleden
Magyar: Hongarije ook bij NAVO weer betrouwbare bondgenoot

ANKARA (ANP) - De Hongaarse premier Péter Magyar is van plan om van zijn land weer een betrouwbare bondgenoot te maken, zei hij op de NAVO-top in Ankara. Volgens hem staan de Hongaren pal achter de alliantie en hebben ze dat laten zien door bij de verkiezingen van april met een grote meerderheid op zijn partij te stemmen.

41 minuten geleden
Zelensky: Poetin zou in 2027 NAVO-land kunnen aanvallen

KYIV (ANP) - Rusland kan de oorlog ook buiten Oekraïne uitbreiden als succes op het slagveld uitblijft. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tegen zakenkrant Financial Times. Hij stelt zijn westerse partners daar al voor te hebben gewaarschuwd.

1 uur geleden
Veel belangstelling in Irak voor rouwstoet gedode Khamenei

NAJAF (ANP/AFP) - Het lichaam van de gedode Iraanse leider Ali Khamenei is woensdag onder grote belangstelling door de straten van het Iraakse Najaf gereden. Dat ging gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen. Toeschouwers drongen naar voren om de kist aan te raken.

2 uur geleden
Rutte noemt nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran noodzakelijk

ANKARA (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran noodzakelijk genoemd. Volgens hem heeft Iran duidelijk de afspraken van het voorlopige akkoord geschonden door schepen in de Straat van Hormuz aan te vallen en moesten de Verenigde Staten wel reageren.

2 uur geleden
Ruim 20 doden bij aardverschuiving in China, reddingswerk voorbij

BEIJING (ANP) - Na afloop van de zoek- en reddingsoperaties is bevestigd dat minstens 21 mensen zijn omgekomen bij een aardverschuiving in de westelijke Chinese provincie Gansu, meldt staatspersbureau Xinhua. De aardverschuiving trof dinsdagochtend vroeg een vallei in het district Tanchang. Daardoor kwamen 33 mensen vast te zitten.

5 uur geleden