Lavrov prijst Trump voor uitspraken NAVO en oorlog Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorzaak van de oorlog in Oekraïne geprezen. Trump stelde in uitlatingen dat de strijd in Oekraïne op de spits is gedreven door de pogingen van Kyiv en Washington om het land lid te maken van de NAVO. Dat is geëscaleerd begin 2022 met een grote Russische aanval op Oekraïne.
Lavrov zegt dat "Trump de eerste en enige westerse leider is die hardop durft te zeggen dat een van de belangrijkste oorzaken van de toestand in Oekraïne het agressieve beleid was van de vorige Amerikaanse regering om Oekraïne binnen de NAVO te halen".
Oekraïens NAVO-lidmaatschap is altijd onaanvaardbaar geweest voor het Kremlin. In eerdere vredesgesprekken in 2022 in Turkije ging Oekraïne er in principe mee akkoord af te zien van NAVO-lidmaatschap, maar zou het als neutraal land veiligheidsgaranties krijgen. Het zou wel lid van de EU kunnen worden. Het ontwerpakkoord is volgens Rusland destijds door vooral Washington en Londen getorpedeerd.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
11 minuten geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
2 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
3 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
6 uur geleden