Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov niet optimistisch over gesprekken met Oekraïne

Lavrov niet optimistisch over gesprekken met Oekraïne

MOSKOU (ANP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov is naar eigen zeggen niet optimistisch over de kans dat de gesprekken tussen zijn land en Oekraïne snel resultaat zullen opleveren. Lavrov schilderde zaterdag "de woedende verklaringen" van de Oekraïense president Volodimir Zelenski af als struikelblok.

Zelenski geeft regelmatig videoboodschappen af. Daarin prijst hij de strijdlust van de Oekraïense bevolking en trekt hij fel van leer tegen de Russische president Poetin. Zaterdag riep Zelenski de Verenigde Staten nogmaals op een vliegverbod boven Oekraïne af te kondigen, zodat de Russische luchtmacht geen aanvallen meer kan uitvoeren. Hij vroeg zich af "wat er nog meer nodig is" om president Joe Biden daarvan te overtuigen.

De VS en andere NAVO-landen zien het instellen en handhaven van een vliegverbod echter als een te riskante stap. Zij benadrukken dat de NAVO niet betrokken wil raken in de oorlog. In de recentste verklaring zei Zelenski alles in het werk te stellen om de evacuatie van burgers uit de steden Marioepol en Volnovacha mogelijk te maken. Maar wie dat kunnen, moeten blijven vechten, zei hij erbij.

Delegaties van Oekraïne voerden tot nog toe twee keer besprekingen. Mogelijk volgt dit weekend nog een derde gespreksronde. De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba zei eerder ook daarvoor open te staan, mits onderhandelingen "betekenisvol" zijn.

Meer uit Buitenland

President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

3 minuten geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

8 minuten geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

1 uur geleden
Schepen beschoten in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Franse actrice Nathalie Baye (77) overleden

PARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.

3 uur geleden
Iran sluit Straat van Hormuz weer volgens leger

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.

4 uur geleden
Iran opent deel luchtruim in oosten van het land

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.

4 uur geleden