Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov: levering F16's aan Oekraïne is nucleaire dreiging

Lavrov: levering F16's aan Oekraïne is nucleaire dreiging

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat zijn land de levering van moderne gevechtsvliegtuigen als de F16 aan Oekraïne door het Westen als een nucleaire bedreiging beschouwt. Lavrov doet zijn waarschuwing in een interview met de Russische website Lenta.ru.

Lavrov wijst erop dat F16's met kernwapens kunnen worden uitgerust. "Alleen al het feit dat dergelijke systemen opduiken bij de Oekraïense strijdkrachten, zullen wij als een nucleaire bedreiging door het Westen zien", zegt hij. "De VS en zijn NAVO-bondgenoten creëren het risico op een directe militaire confrontatie met Rusland en dat kan catastrofale gevolgen hebben."

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vraagt al sinds het begin van de oorlog ruim een jaar geleden om moderne gevechtsvliegtuigen, in het bijzonder F16's. In het kader van de veiligheidsgaranties die een aantal NAVO-lidstaten deze week tijdens een top van het bondgenootschap met Oekraïne hebben afgesproken, kunnen zulke straaljagers worden geleverd. In mei stonden de Verenigde Staten, die de F16 produceren, al toe dat Oekraïense piloten worden opgeleid om de F16 te gebruiken.

Oekraïne beschikt overigens niet over kernwapens en heeft zijn westerse bondgenoten daar ook nooit om gevraagd. Volgens de Russische nucleaire doctrine mag Rusland slechts in twee gevallen kernwapens inzetten: als sprake is van een nucleaire aanval op Rusland, of bij een conventionele aanval die het voortbestaan van het land bedreigt.

Meer uit Buitenland

Media: omstreden Russisch graanschip wordt niet gelost in Israël

TEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".

14 minuten geleden
Oekraïense militaire top zet tijdslimiet op inzet frontsoldaten

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Vrouw op Thais vliegveld gepakt met 30 schildpadden onder kleding

BANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.

1 uur geleden
Zelensky wil van VS horen wat Rusland wil met tijdelijk bestand

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.

1 uur geleden
VK steekt 25 miljoen pond extra in veiligheid Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.

1 uur geleden
België wil 7 kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.

1 uur geleden
DNA-pionier Craig Venter (79) overleden

SAN DIEGO (ANP) - De beroemde DNA-onderzoeker J. Craig Venter is op 79-jarige leeftijd overleden, heeft het J. Craig Venter Institute (JCVI) bekendgemaakt. Hij leed aan kanker en was onlangs opgenomen in het ziekenhuis vanwege bijwerkingen van zijn behandeling. Hij is vooral bekend omdat hij een van de eersten was die het menselijke DNA in kaart heeft gebracht.

2 uur geleden