Lavrov: kernwapenbezit Rusland is reactie op bedreigingen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse zaken Sergej Lavrov heeft zaterdag gezegd dat het bezit van nucleaire wapens Rusland beschermt tegen bedreigingen. Volgens Lavrov blijft Moskou het Westen aan de risico's herinneren, om een conflict tussen nucleaire machten te voorkomen.
Lavrov zei dat de Verenigde Staten en de NAVO riskeren verzeild te raken in "een directe bewapende confrontatie van nucleaire machten". Zijn uitspraken werden zaterdag op de website van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken gepubliceerd.
"We geloven dat zo'n ontwikkeling voorkomen zou moeten worden. Daarom moeten we aan de grote militaire en politieke risico's blijven herinneren en ontnuchterende signalen sturen naar onze tegenstanders", zei hij verder.
De Amerikaanse president Joe Biden heeft het dreigement van Rusland om tactische nucleaire wapens te gebruiken "echt" genoemd. NAVO-topman Jens Stoltenberg heeft deze week gezegd dat de militaire alliantie geen veranderingen heeft waargenomen in de nucleaire strijdkrachten van Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
1 uur geledenBEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
6 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.
6 uur geledenBELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons klimaat is een slachtoffer", zei hij.
7 uur geleden