Lavrov beweert garanties te hebben voor verlenging graandeal
DENPASAR (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft naar eigen zeggen garanties van de Verenigde Staten en de Europese Unie dat obstakels voor de Russische graanexport worden weggenomen. Persbureau Bloomberg meldt op basis van anonieme bronnen dat Moskou akkoord zal gaan met een verlenging van de graandeal, die deze week afloopt.
De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov had tijdens de G20-top in Indonesië een gesprek met António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Lavrov zei na de ontmoeting dat Guterres zijn best doet om het Russische deel van de graandeal te garanderen. De VN-chef zou Rusland bijvoorbeeld verzekerd hebben dat de Verenigde Staten en de Europese Unie geen sancties zullen invoeren tegen de schepen en bedrijven die betrokken zijn bij het akkoord.
De Russische schepen die graan en kunstmest vervoeren vallen niet onder de sancties, maar Rusland klaagt al maanden dat de sancties de uitvoering van de graandeal onmogelijk maken. Het akkoord werd afgelopen zomer gesloten om een grote wereldwijde voedselcrisis te voorkomen. Rusland schortte de overeenkomst een paar weken terug op uit onvrede, maar keerde een paar dagen later weer terug in het akkoord.
Lavrov zei dat hij tijdens de top ook gesprekken heeft gehad met de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz over Oekraïne. Desgevraagd zei Scholz dat Lavrov inderdaad naast hem had gestaan en een paar zinnen had uitgesproken, "en dat was het gesprek". Volgens de bondskanselier is de consensus op Bali dat Ruslands agressie onacceptabel is en dat het gebruik van kernwapens onbespreekbaar is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
6 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
8 uur geleden