Lavrov bespreekt opvoeren samenwerking met Kim Jong-un
PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov hebben tijdens een ontmoeting in Pyongyang manieren besproken om de samenwerking van hun landen op te voeren om zo proactief te reageren op regionale en mondiale problemen.
Dat meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA, dat ook laat weten dat Lavrov tijdens het gesprek de groeten van de Russische president Vladimir Poetin overbracht aan Kim. De Noord-Koreaanse leider zou aan Lavrov hebben laten weten vastbesloten te zijn om de afspraken na te komen die hij vorige maand tijdens zijn top met Poetin heeft gemaakt.
De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son Hui en Lavrov hadden tijdens het bezoek van de Russische buitenlandminister afzonderlijke gesprekken over de mogelijkheden om de samenwerking uit te breiden op het gebied van politiek, economie, wetenschap en technologie. Volgens KCNA heeft Lavrov Pyongyang inmiddels weer verlaten.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
19 minuten geledenHO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
1 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
4 uur geleden