Lavrov bespreekt opvoeren samenwerking met Kim Jong-un
PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov hebben tijdens een ontmoeting in Pyongyang manieren besproken om de samenwerking van hun landen op te voeren om zo proactief te reageren op regionale en mondiale problemen.
Dat meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA, dat ook laat weten dat Lavrov tijdens het gesprek de groeten van de Russische president Vladimir Poetin overbracht aan Kim. De Noord-Koreaanse leider zou aan Lavrov hebben laten weten vastbesloten te zijn om de afspraken na te komen die hij vorige maand tijdens zijn top met Poetin heeft gemaakt.
De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son Hui en Lavrov hadden tijdens het bezoek van de Russische buitenlandminister afzonderlijke gesprekken over de mogelijkheden om de samenwerking uit te breiden op het gebied van politiek, economie, wetenschap en technologie. Volgens KCNA heeft Lavrov Pyongyang inmiddels weer verlaten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
22 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
1 uur geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
3 uur geleden