Lavrov bespreekt opvoeren samenwerking met Kim Jong-un
PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov hebben tijdens een ontmoeting in Pyongyang manieren besproken om de samenwerking van hun landen op te voeren om zo proactief te reageren op regionale en mondiale problemen.
Dat meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA, dat ook laat weten dat Lavrov tijdens het gesprek de groeten van de Russische president Vladimir Poetin overbracht aan Kim. De Noord-Koreaanse leider zou aan Lavrov hebben laten weten vastbesloten te zijn om de afspraken na te komen die hij vorige maand tijdens zijn top met Poetin heeft gemaakt.
De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son Hui en Lavrov hadden tijdens het bezoek van de Russische buitenlandminister afzonderlijke gesprekken over de mogelijkheden om de samenwerking uit te breiden op het gebied van politiek, economie, wetenschap en technologie. Volgens KCNA heeft Lavrov Pyongyang inmiddels weer verlaten.
Meer uit Buitenland
WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
9 uur geleden