Lavrov bespreekt opvoeren samenwerking met Kim Jong-un
PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov hebben tijdens een ontmoeting in Pyongyang manieren besproken om de samenwerking van hun landen op te voeren om zo proactief te reageren op regionale en mondiale problemen.
Dat meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA, dat ook laat weten dat Lavrov tijdens het gesprek de groeten van de Russische president Vladimir Poetin overbracht aan Kim. De Noord-Koreaanse leider zou aan Lavrov hebben laten weten vastbesloten te zijn om de afspraken na te komen die hij vorige maand tijdens zijn top met Poetin heeft gemaakt.
De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son Hui en Lavrov hadden tijdens het bezoek van de Russische buitenlandminister afzonderlijke gesprekken over de mogelijkheden om de samenwerking uit te breiden op het gebied van politiek, economie, wetenschap en technologie. Volgens KCNA heeft Lavrov Pyongyang inmiddels weer verlaten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
3 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
3 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
6 uur geleden