Lavrov bespreekt opvoeren samenwerking met Kim Jong-un
PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov hebben tijdens een ontmoeting in Pyongyang manieren besproken om de samenwerking van hun landen op te voeren om zo proactief te reageren op regionale en mondiale problemen.
Dat meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA, dat ook laat weten dat Lavrov tijdens het gesprek de groeten van de Russische president Vladimir Poetin overbracht aan Kim. De Noord-Koreaanse leider zou aan Lavrov hebben laten weten vastbesloten te zijn om de afspraken na te komen die hij vorige maand tijdens zijn top met Poetin heeft gemaakt.
De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son Hui en Lavrov hadden tijdens het bezoek van de Russische buitenlandminister afzonderlijke gesprekken over de mogelijkheden om de samenwerking uit te breiden op het gebied van politiek, economie, wetenschap en technologie. Volgens KCNA heeft Lavrov Pyongyang inmiddels weer verlaten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.
41 minuten geledenUVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
5 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.
7 uur geleden