Lavrov bereid met Blinken te praten over gevangenenruil
TASJKENT (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov komt binnenkort met een datum voor een telefoongesprek met zijn Amerikaanse collega Antony Blinken. Het wordt hun eerste gesprek sinds de Russische aanval op Oekraïne op 24 februari. Belangrijkste onderwerp is een mogelijke ruil van gevangenen.
Lavrov wil ook praten over het recente akkoord dat de graanexport vanuit Oekraïne op gang moet brengen, zoals Blinken woensdag had voorgesteld. De Amerikaan zei toen dat hij zal hameren op naleving van de afspraken.
Wat betreft de ruil van gevangen gaat het om een Russische wapenhandelaar in een Amerikaanse cel en twee Amerikanen die in Rusland vastzitten. De veroordeelde Rus Viktor Bout zou dan worden vrijgelaten als basketbalspeelster Brittney Griner en de voor spionage veroordeelde Paul Whelan naar huis mogen.
Volgens Blinken is Moskou enkele weken geleden een "substantieel voorstel" voorgelegd. Volgens de Russen is er nog geen overeenstemming, maar Lavrov zal "luisteren naar wat Blinken te zeggen heeft". Lavrov is momenteel in Oezbekistan. "De komende dagen zullen we onze Amerikaanse collega's een geschikte datum voorstellen."
Meer uit Buitenland
COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
3 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
4 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
7 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
9 uur geleden