Lavrov bereid met Blinken te praten over gevangenenruil
TASJKENT (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov komt binnenkort met een datum voor een telefoongesprek met zijn Amerikaanse collega Antony Blinken. Het wordt hun eerste gesprek sinds de Russische aanval op Oekraïne op 24 februari. Belangrijkste onderwerp is een mogelijke ruil van gevangenen.
Lavrov wil ook praten over het recente akkoord dat de graanexport vanuit Oekraïne op gang moet brengen, zoals Blinken woensdag had voorgesteld. De Amerikaan zei toen dat hij zal hameren op naleving van de afspraken.
Wat betreft de ruil van gevangen gaat het om een Russische wapenhandelaar in een Amerikaanse cel en twee Amerikanen die in Rusland vastzitten. De veroordeelde Rus Viktor Bout zou dan worden vrijgelaten als basketbalspeelster Brittney Griner en de voor spionage veroordeelde Paul Whelan naar huis mogen.
Volgens Blinken is Moskou enkele weken geleden een "substantieel voorstel" voorgelegd. Volgens de Russen is er nog geen overeenstemming, maar Lavrov zal "luisteren naar wat Blinken te zeggen heeft". Lavrov is momenteel in Oezbekistan. "De komende dagen zullen we onze Amerikaanse collega's een geschikte datum voorstellen."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.
34 minuten geledenSHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.
42 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
3 uur geleden