Lavrov: anti-Russische propaganda zet Oekraïne aan tot geweld
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov voert het Westen een "propagandacampagne" over Russische agressie tegen Oekraïne. In een telefoongesprek met zijn Amerikaanse collega Anthony Blinken zei Lavrov zaterdag dat het Westen zo Oekraïne aanzet tot een gewelddadige oplossing van het conflict in het oosten van het land, waar pro-Russische seperatisten zich hebben afgescheiden van de regering in Kiev.
Lavrov herhaalde in het gesprek dat de VS en zijn Europese bondgenoten de veiligheidsgaranties negeren die Rusland eist. Rusland wil harde garanties van de NAVO dat het bondgenootschap zich niet verder naar het oosten uitbreidt. Ook moet de NAVO wapensystemen weghalen uit landen die aan Rusland grenzen.
Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwde Blinken zijn Russische collega opnieuw dat een Russische aanval op Oekraïne op "een resoluut, grootschalig en verenigd Transatlantisch antwoord" kan rekenen. Hij zei echter ook de diplomatieke deur open te houden, maar dat Rusland concrete stappen moet nemen om de situatie te de-escaleren. Rusland heeft tienduizenden troepen verzameld aan de grens met Oekraïne en de Verenigde Staten vrezen dat elk moment een inval kan beginnen.
Naar verwachting spreken zaterdag ook de presidenten Joe Biden en Vladimir Poetin elkaar over de oplopende spanningen.
Meer uit Buitenland
CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
2 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
8 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
16 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
16 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
17 uur geleden