Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov: anti-Russische propaganda zet Oekraïne aan tot geweld

Lavrov: anti-Russische propaganda zet Oekraïne aan tot geweld

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov voert het Westen een "propagandacampagne" over Russische agressie tegen Oekraïne. In een telefoongesprek met zijn Amerikaanse collega Anthony Blinken zei Lavrov zaterdag dat het Westen zo Oekraïne aanzet tot een gewelddadige oplossing van het conflict in het oosten van het land, waar pro-Russische seperatisten zich hebben afgescheiden van de regering in Kiev.

Lavrov herhaalde in het gesprek dat de VS en zijn Europese bondgenoten de veiligheidsgaranties negeren die Rusland eist. Rusland wil harde garanties van de NAVO dat het bondgenootschap zich niet verder naar het oosten uitbreidt. Ook moet de NAVO wapensystemen weghalen uit landen die aan Rusland grenzen.

Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwde Blinken zijn Russische collega opnieuw dat een Russische aanval op Oekraïne op "een resoluut, grootschalig en verenigd Transatlantisch antwoord" kan rekenen. Hij zei echter ook de diplomatieke deur open te houden, maar dat Rusland concrete stappen moet nemen om de situatie te de-escaleren. Rusland heeft tienduizenden troepen verzameld aan de grens met Oekraïne en de Verenigde Staten vrezen dat elk moment een inval kan beginnen.

Naar verwachting spreken zaterdag ook de presidenten Joe Biden en Vladimir Poetin elkaar over de oplopende spanningen.

Meer uit Buitenland

Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zonder verwarming

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.

1 uur geleden
Oekraïne: Rusland voert luchtaanvallen uit op Kyiv en Charkiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Iran waarschuwt: elke soort aanval geldt als totale oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.

2 uur geleden
Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

7 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

8 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

10 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

11 uur geleden