Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov: aanval met langeafstandsraketten VS duidelijke escalatie

Lavrov: aanval met langeafstandsraketten VS duidelijke escalatie

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten heeft gebruikt om Russisch grondgebied aan te vallen, is "een duidelijk signaal dat het Westen een escalatie wil". Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov dinsdag. Volgens Lavrov betekenen de aanvallen "een nieuwe fase van een westerse oorlog".

Het Russische ministerie van Defensie meldde dinsdag dat ATACMS-raketten afgelopen nacht zijn gebruikt op de militaire faciliteit in Brjansk. Amerikaanse media meldden afgelopen weekend dat de Verenigde Staten toestemming hebben gegeven voor het gebruik daarvan.

Volgens het ministerie heeft de Russische luchtafweer vijf van de zes raketten uit de lucht geschoten. De Oekraïense nieuwssite RBC-Ukraine meldde op basis van een bron binnen de Oekraïense krijgsmacht dat het doelwit succesvol zou zijn geraakt.

De Russische president Vladimir Poetin waarschuwde in september dat de goedkeuring van het Westen voor dit soort Oekraïense aanvallen "de directe betrokkenheid van NAVO-landen, de Verenigde Staten en Europese landen, in de oorlog in Oekraïne" zou betekenen. "Zoals Poetin al eerder heeft gezegd, zonder de Amerikanen zou het onmogelijk zijn om deze hightechraketten te gebruiken", benadrukte Lavrov dinsdag.

Meer uit Buitenland

Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

14 minuten geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

54 minuten geleden
President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

4 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

4 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

6 uur geleden
Honderdduizenden huishoudens in Kyiv hebben weer stroom

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.

7 uur geleden
Franse actrice Brigitte Bardot (91) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.

8 uur geleden