Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov: aanval met langeafstandsraketten VS duidelijke escalatie

Lavrov: aanval met langeafstandsraketten VS duidelijke escalatie

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten heeft gebruikt om Russisch grondgebied aan te vallen, is "een duidelijk signaal dat het Westen een escalatie wil". Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov dinsdag. Volgens Lavrov betekenen de aanvallen "een nieuwe fase van een westerse oorlog".

Het Russische ministerie van Defensie meldde dinsdag dat ATACMS-raketten afgelopen nacht zijn gebruikt op de militaire faciliteit in Brjansk. Amerikaanse media meldden afgelopen weekend dat de Verenigde Staten toestemming hebben gegeven voor het gebruik daarvan.

Volgens het ministerie heeft de Russische luchtafweer vijf van de zes raketten uit de lucht geschoten. De Oekraïense nieuwssite RBC-Ukraine meldde op basis van een bron binnen de Oekraïense krijgsmacht dat het doelwit succesvol zou zijn geraakt.

De Russische president Vladimir Poetin waarschuwde in september dat de goedkeuring van het Westen voor dit soort Oekraïense aanvallen "de directe betrokkenheid van NAVO-landen, de Verenigde Staten en Europese landen, in de oorlog in Oekraïne" zou betekenen. "Zoals Poetin al eerder heeft gezegd, zonder de Amerikanen zou het onmogelijk zijn om deze hightechraketten te gebruiken", benadrukte Lavrov dinsdag.

Meer uit Buitenland

Syrië erkent het Koerdisch als nationale taal

ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.

58 minuten geleden
Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

2 uur geleden
Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

6 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

8 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

8 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

9 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

10 uur geleden