Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov: aanval met langeafstandsraketten VS duidelijke escalatie

Lavrov: aanval met langeafstandsraketten VS duidelijke escalatie

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten heeft gebruikt om Russisch grondgebied aan te vallen, is "een duidelijk signaal dat het Westen een escalatie wil". Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov dinsdag. Volgens Lavrov betekenen de aanvallen "een nieuwe fase van een westerse oorlog".

Het Russische ministerie van Defensie meldde dinsdag dat ATACMS-raketten afgelopen nacht zijn gebruikt op de militaire faciliteit in Brjansk. Amerikaanse media meldden afgelopen weekend dat de Verenigde Staten toestemming hebben gegeven voor het gebruik daarvan.

Volgens het ministerie heeft de Russische luchtafweer vijf van de zes raketten uit de lucht geschoten. De Oekraïense nieuwssite RBC-Ukraine meldde op basis van een bron binnen de Oekraïense krijgsmacht dat het doelwit succesvol zou zijn geraakt.

De Russische president Vladimir Poetin waarschuwde in september dat de goedkeuring van het Westen voor dit soort Oekraïense aanvallen "de directe betrokkenheid van NAVO-landen, de Verenigde Staten en Europese landen, in de oorlog in Oekraïne" zou betekenen. "Zoals Poetin al eerder heeft gezegd, zonder de Amerikanen zou het onmogelijk zijn om deze hightechraketten te gebruiken", benadrukte Lavrov dinsdag.

Meer uit Buitenland

Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

53 minuten geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

1 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

3 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

4 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

4 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

5 uur geleden
Regering Trump klaagt UCLA aan voor antisemitisme

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.

5 uur geleden