Lavreysen zoekt goede gevoel in laatste wedstrijd voor de Spelen
MILTON (ANP) - Na een door ziekte misgelopen optreden in Hongkong hoopt baanwielrenner Harrie Lavreysen vanaf vrijdag tijdens het Nations Cup-weekend in Canada nog één keer een goed gevoel uit wedstrijden te halen. Daarna bestaat zijn programma alleen nog uit trainingen tot de Spelen in Parijs. Lavreysen (27) streeft daar naar olympisch goud op drie onderdelen.
"Hongkong was een belangrijk piekmoment. Maar door een voedselvergiftiging heb ik daar niet kunnen doen wat ik wilde", vertelde hij vanuit Milton, waar de baanrenners sinds maandag verblijven. "Dit toernooi heeft nu toch iets meer prioriteit gekregen. Het is fijn om nog even goed te presteren voordat het die laatste honderd dagen tot de Spelen alleen maar trainen is."
Lavreysen neemt vrijdag deel aan de teamsprint met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland. Het drietal is regerend wereld- en olympisch kampioen, maar kwam in Hongkong met vervanger Daan Kool voor Lavreysen niet eens door de kwalificaties. Tot grote zorgen leidde dit niet bij Lavreysen. "Al is er wel het besef dat dit kan gebeuren. Beter daar dan in Parijs."
Gat
Vervanger Kool miste de aansluiting na iets meer dan 30 meter en reed vervolgens een kleine drie ronden alleen. "Hij reed zijn laatste ronde best hard, maar het was niet genoeg. Jammer, anders hadden ze ten minste nog een keer kunnen rijden."
Het tekende meteen ook de kwetsbaarheid. Achter de drie wereldtoppers gaapt een gat. "En dat is ook niet makkelijk te vullen. Want van vervangers wordt meteen gevraagd dat ze meekunnen. Bij landen met minder kwaliteit is dat veel makkelijker dan bij ons."
'Gestructureerd'
De ploeg miste zo ook de kans de Australiërs - hun grootste concurrenten - een mentale tik te geven. In Milton ontbreken ze, net als de Japanners, van wie sprinter Ota Kaiya op de individuele sprint een belangrijke concurrent is. "Dat is op zich jammer, omdat het fijn was om hem en de Australiër Matthew Richardson nog eens te treffen. Ik heb uiteraard wel de beelden van hun finale gezien. En ik heb natuurlijk al vaak tegen ze gereden."
Na de wedstrijden in Canada trainen de baanrenners verder in Apeldoorn en kort voor de Spelen is de wielerpiste van het Noorse Stavanger de uitvalsbasis. "Het programma staat helemaal vast, het is heel gestructureerd. Daar houd ik van. Elke dag draait vanaf volgende week om de Spelen."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
17 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
20 uur geleden