Lavreysen zoekt goede gevoel in laatste wedstrijd voor de Spelen
MILTON (ANP) - Na een door ziekte misgelopen optreden in Hongkong hoopt baanwielrenner Harrie Lavreysen vanaf vrijdag tijdens het Nations Cup-weekend in Canada nog één keer een goed gevoel uit wedstrijden te halen. Daarna bestaat zijn programma alleen nog uit trainingen tot de Spelen in Parijs. Lavreysen (27) streeft daar naar olympisch goud op drie onderdelen.
"Hongkong was een belangrijk piekmoment. Maar door een voedselvergiftiging heb ik daar niet kunnen doen wat ik wilde", vertelde hij vanuit Milton, waar de baanrenners sinds maandag verblijven. "Dit toernooi heeft nu toch iets meer prioriteit gekregen. Het is fijn om nog even goed te presteren voordat het die laatste honderd dagen tot de Spelen alleen maar trainen is."
Lavreysen neemt vrijdag deel aan de teamsprint met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland. Het drietal is regerend wereld- en olympisch kampioen, maar kwam in Hongkong met vervanger Daan Kool voor Lavreysen niet eens door de kwalificaties. Tot grote zorgen leidde dit niet bij Lavreysen. "Al is er wel het besef dat dit kan gebeuren. Beter daar dan in Parijs."
Gat
Vervanger Kool miste de aansluiting na iets meer dan 30 meter en reed vervolgens een kleine drie ronden alleen. "Hij reed zijn laatste ronde best hard, maar het was niet genoeg. Jammer, anders hadden ze ten minste nog een keer kunnen rijden."
Het tekende meteen ook de kwetsbaarheid. Achter de drie wereldtoppers gaapt een gat. "En dat is ook niet makkelijk te vullen. Want van vervangers wordt meteen gevraagd dat ze meekunnen. Bij landen met minder kwaliteit is dat veel makkelijker dan bij ons."
'Gestructureerd'
De ploeg miste zo ook de kans de Australiërs - hun grootste concurrenten - een mentale tik te geven. In Milton ontbreken ze, net als de Japanners, van wie sprinter Ota Kaiya op de individuele sprint een belangrijke concurrent is. "Dat is op zich jammer, omdat het fijn was om hem en de Australiër Matthew Richardson nog eens te treffen. Ik heb uiteraard wel de beelden van hun finale gezien. En ik heb natuurlijk al vaak tegen ze gereden."
Na de wedstrijden in Canada trainen de baanrenners verder in Apeldoorn en kort voor de Spelen is de wielerpiste van het Noorse Stavanger de uitvalsbasis. "Het programma staat helemaal vast, het is heel gestructureerd. Daar houd ik van. Elke dag draait vanaf volgende week om de Spelen."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
17 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
36 minuten geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
49 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
4 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
7 uur geleden