Lavreysen werd emotioneel bij Wilhelmus na 'heel grote droom'
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Harrie Lavreysen was zijn emoties even niet de baas tijdens het Wilhelmus. Kort daarvoor had hij zijn derde gouden medaille van de Spelen in Parijs veroverd. Hij bracht zijn totaal aantal olympische titels daarmee op vijf, waarmee hij de succesvolste Nederlandse man ooit op de Spelen is.
"Tijdens de ceremonie werd ik even emotioneel, dat heb ik niet vaak", zei Lavreysen na zijn unieke prestatie voor de camera van de NOS. Kort daarna leek hij even onwel te worden, maar het viel mee. "Het werd even wat veel en ik had het heel warm. Ik ging bijna even out."
Lavreysen voltooide zijn zogenoemde 'Harrie's Hattrick', winst van de sprint, de teamsprint en de keirin. "Het was een hele grote droom en als het dan lukt, dan is dat onbeschrijflijk", aldus de Brabander.
"Ik ben hier al sinds Tokio mee bezig en elk jaar deed ik er weer een stapje bij. Dit is tot in de puntjes uitgedacht. De druk was enorm hoog, maar ik kon mezelf in de spiegel aankijken, wat er ook zou gebeuren."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
5 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
16 uur geleden