Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen voegt kilometer tijdrit toe aan zijn programma WK baan

Lavreysen voegt kilometer tijdrit toe aan zijn programma WK baan

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft een vierde onderdeel toegevoegd aan zijn programma voor de WK, die volgende week in Denemarken worden verreden. De drievoudig olympisch kampioen van Parijs 2024 start behalve op de onderdelen teamsprint, sprint en keirin voor het eerst op een groot toernooi ook op de kilometer tijdrit, vertelde hij tijdens een onlinepersmoment.

"Ik houd van uitdagingen", lichtte Lavreysen (27) zijn keuze toe. "Ik heb supergoede Olympische Spelen gehad, mijn jaar kan al niet meer stuk. Daarom vind ik het een goed moment om eens iets anders te proberen. Maar ik wil natuurlijk in de eerste plaats mijn titels verdedigen." Lavreysen werd vorig jaar in Glasgow wereldkampioen op de sprint en de teamsprint.

Lavreysen reed op een EK of een WK nooit een kilometer tijdrit, waarbij vanuit stilstand vier ronden moeten worden afgelegd. Wel was hij twee keer Nederlands kampioen. "Maar op de grote toernooien heb ik me altijd gefocust op de teamsprint, de sprint en de keirin. Ik heb de beslissing om dit onderdeel erbij te pakken zolang mogelijk uitgesteld. Ik ben pas een week of vier, vijf in training. Het gevoel moest wel goed zijn."

Serieuze concurrent

De afgelopen drie jaar veroverde zijn teamgenoot Jeffrey Hoogland telkens de wereldtitel op het niet-olympische onderdeel. Met Lavreysen krijgt hij nu een serieuze concurrent erbij. "We hebben het er in het verleden vaker over gehad. Dus het is geen verrassing voor hem, denk ik. Of hij het echt leuk vindt dat ik nu meedoe, weet ik niet. Het zal in ieder geval superlastig worden hem te verslaan."

De kilometer tijdrit staat volgende week vrijdag op het programma, met een kwalificatie en een finale. "Op een NK rijd je maar één keer. Het wordt voor mij de eerste keer dat ik er twee rijd op één dag. Ik ben benieuwd."

De WK op de piste van het nabij Kopenhagen gelegen Ballerup beginnen woensdag.

Meer uit Sport

NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

4 minuten geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

42 minuten geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

11 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

12 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

14 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

16 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

19 uur geleden