Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen voegt kilometer tijdrit toe aan zijn programma WK baan

Lavreysen voegt kilometer tijdrit toe aan zijn programma WK baan

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft een vierde onderdeel toegevoegd aan zijn programma voor de WK, die volgende week in Denemarken worden verreden. De drievoudig olympisch kampioen van Parijs 2024 start behalve op de onderdelen teamsprint, sprint en keirin voor het eerst op een groot toernooi ook op de kilometer tijdrit, vertelde hij tijdens een onlinepersmoment.

"Ik houd van uitdagingen", lichtte Lavreysen (27) zijn keuze toe. "Ik heb supergoede Olympische Spelen gehad, mijn jaar kan al niet meer stuk. Daarom vind ik het een goed moment om eens iets anders te proberen. Maar ik wil natuurlijk in de eerste plaats mijn titels verdedigen." Lavreysen werd vorig jaar in Glasgow wereldkampioen op de sprint en de teamsprint.

Lavreysen reed op een EK of een WK nooit een kilometer tijdrit, waarbij vanuit stilstand vier ronden moeten worden afgelegd. Wel was hij twee keer Nederlands kampioen. "Maar op de grote toernooien heb ik me altijd gefocust op de teamsprint, de sprint en de keirin. Ik heb de beslissing om dit onderdeel erbij te pakken zolang mogelijk uitgesteld. Ik ben pas een week of vier, vijf in training. Het gevoel moest wel goed zijn."

Serieuze concurrent

De afgelopen drie jaar veroverde zijn teamgenoot Jeffrey Hoogland telkens de wereldtitel op het niet-olympische onderdeel. Met Lavreysen krijgt hij nu een serieuze concurrent erbij. "We hebben het er in het verleden vaker over gehad. Dus het is geen verrassing voor hem, denk ik. Of hij het echt leuk vindt dat ik nu meedoe, weet ik niet. Het zal in ieder geval superlastig worden hem te verslaan."

De kilometer tijdrit staat volgende week vrijdag op het programma, met een kwalificatie en een finale. "Op een NK rijd je maar één keer. Het wordt voor mij de eerste keer dat ik er twee rijd op één dag. Ik ben benieuwd."

De WK op de piste van het nabij Kopenhagen gelegen Ballerup beginnen woensdag.

Meer uit Sport

Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

3 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

4 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

9 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

10 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

11 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

14 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

1 dag geleden