Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen voegt kilometer tijdrit toe aan zijn programma WK baan

Lavreysen voegt kilometer tijdrit toe aan zijn programma WK baan

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft een vierde onderdeel toegevoegd aan zijn programma voor de WK, die volgende week in Denemarken worden verreden. De drievoudig olympisch kampioen van Parijs 2024 start behalve op de onderdelen teamsprint, sprint en keirin voor het eerst op een groot toernooi ook op de kilometer tijdrit, vertelde hij tijdens een onlinepersmoment.

"Ik houd van uitdagingen", lichtte Lavreysen (27) zijn keuze toe. "Ik heb supergoede Olympische Spelen gehad, mijn jaar kan al niet meer stuk. Daarom vind ik het een goed moment om eens iets anders te proberen. Maar ik wil natuurlijk in de eerste plaats mijn titels verdedigen." Lavreysen werd vorig jaar in Glasgow wereldkampioen op de sprint en de teamsprint.

Lavreysen reed op een EK of een WK nooit een kilometer tijdrit, waarbij vanuit stilstand vier ronden moeten worden afgelegd. Wel was hij twee keer Nederlands kampioen. "Maar op de grote toernooien heb ik me altijd gefocust op de teamsprint, de sprint en de keirin. Ik heb de beslissing om dit onderdeel erbij te pakken zolang mogelijk uitgesteld. Ik ben pas een week of vier, vijf in training. Het gevoel moest wel goed zijn."

Serieuze concurrent

De afgelopen drie jaar veroverde zijn teamgenoot Jeffrey Hoogland telkens de wereldtitel op het niet-olympische onderdeel. Met Lavreysen krijgt hij nu een serieuze concurrent erbij. "We hebben het er in het verleden vaker over gehad. Dus het is geen verrassing voor hem, denk ik. Of hij het echt leuk vindt dat ik nu meedoe, weet ik niet. Het zal in ieder geval superlastig worden hem te verslaan."

De kilometer tijdrit staat volgende week vrijdag op het programma, met een kwalificatie en een finale. "Op een NK rijd je maar één keer. Het wordt voor mij de eerste keer dat ik er twee rijd op één dag. Ik ben benieuwd."

De WK op de piste van het nabij Kopenhagen gelegen Ballerup beginnen woensdag.

Meer uit Sport

Politie Curaçao doorzoekt huis van honkbalinternational Schoop

WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.

6 uur geleden
Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

9 uur geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

11 uur geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

11 uur geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

13 uur geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

14 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

1 dag geleden