Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen voegt kilometer tijdrit toe aan zijn programma WK baan

Lavreysen voegt kilometer tijdrit toe aan zijn programma WK baan

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft een vierde onderdeel toegevoegd aan zijn programma voor de WK, die volgende week in Denemarken worden verreden. De drievoudig olympisch kampioen van Parijs 2024 start behalve op de onderdelen teamsprint, sprint en keirin voor het eerst op een groot toernooi ook op de kilometer tijdrit, vertelde hij tijdens een onlinepersmoment.

"Ik houd van uitdagingen", lichtte Lavreysen (27) zijn keuze toe. "Ik heb supergoede Olympische Spelen gehad, mijn jaar kan al niet meer stuk. Daarom vind ik het een goed moment om eens iets anders te proberen. Maar ik wil natuurlijk in de eerste plaats mijn titels verdedigen." Lavreysen werd vorig jaar in Glasgow wereldkampioen op de sprint en de teamsprint.

Lavreysen reed op een EK of een WK nooit een kilometer tijdrit, waarbij vanuit stilstand vier ronden moeten worden afgelegd. Wel was hij twee keer Nederlands kampioen. "Maar op de grote toernooien heb ik me altijd gefocust op de teamsprint, de sprint en de keirin. Ik heb de beslissing om dit onderdeel erbij te pakken zolang mogelijk uitgesteld. Ik ben pas een week of vier, vijf in training. Het gevoel moest wel goed zijn."

Serieuze concurrent

De afgelopen drie jaar veroverde zijn teamgenoot Jeffrey Hoogland telkens de wereldtitel op het niet-olympische onderdeel. Met Lavreysen krijgt hij nu een serieuze concurrent erbij. "We hebben het er in het verleden vaker over gehad. Dus het is geen verrassing voor hem, denk ik. Of hij het echt leuk vindt dat ik nu meedoe, weet ik niet. Het zal in ieder geval superlastig worden hem te verslaan."

De kilometer tijdrit staat volgende week vrijdag op het programma, met een kwalificatie en een finale. "Op een NK rijd je maar één keer. Het wordt voor mij de eerste keer dat ik er twee rijd op één dag. Ik ben benieuwd."

De WK op de piste van het nabij Kopenhagen gelegen Ballerup beginnen woensdag.

Meer uit Sport

Skiër Braathen bezorgt Brazilië historisch goud op Winterspelen

BORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.

1 uur geleden
Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

4 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

6 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

12 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

16 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

17 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

18 uur geleden