Lavreysen verstevigt leiding in sprintklassement Champions League
PANEVEZYS (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft zijn leidende positie in het sprintklassement van de Champions League danig verstevigd. De Brabander was in de tweede wedstrijd uit de nieuwe reeks in het Litouwse Panevezys eerst de beste op het onderdeel keirin, om vervolgens ook het sprinttoernooi te winnen.
Op de keirin, het onderdeel waarop zes renners eerst achter een derny rijden en daarna sprinten om de winst, hield Lavreysen landgenoot Jeffrey Hoogland en de Duitser Stefan Bötticher achter zich. Op de sprint, het sluitstuk van de wieleravond in de Cido Arena, versloeg hij in de finale Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
Drie weken geleden moest Lavreysen op Mallorca in de keirinfinale Bötticher nog voorlaten, maar won hij ook al het sprinttoernooi. Het zorgde voor een riante voorsprong in het klassement, waarin Hoogland derde staat. De Nijverdaller, die tussen de wedstrijden door vakantie viert in Spanje, werd op de sprint in de eerste ronde uitgeschakeld.
Geen rol
Bij de vrouwen bereikte Laurine van Riessen de finale op de keirin, waarin ze als vijfde eindigde. Shanne Braspennincx vloog eruit in de eerste ronde. Beide Nederlandse rensters werden op de sprint in de eerste ronde uitgeschakeld. In het klassement staat Braspennincx zesde, Van Riessen klom naar de dertiende plaats. De Duitse Emma Hinze, zaterdag winnares op de sprint en tweede op de keirin, heeft de leiding.
Roy Eefting speelt vooralsnog geen rol op de duuronderdelen. Na de dertiende plaats op het onderdeel scratch werd hij elfde op de afvalkoers. In het klassement bezet hij de tiende plaats. De leiding is in handen van de Spanjaard Sebastián Mora. Ook Kirsten Wild bleef onopvallend: op de scratch finishte ze als zesde, op de afvalkoers moest ze als eerste de baan af. Wild, die na dit jaar stopt als wielrenster, staat zesde in het klassement dat wordt aangevoerd door de Britse Katie Archibald.
Komend weekeinde volgt een dubbelprogramma op de wielerpiste van Londen. De week erna is de finale in Tel-Aviv.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.
3 uur geledenLE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
13 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
16 uur geledenMULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.
17 uur geleden