Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen vermijdt risico, Hoogland kiest juiste wiel

Lavreysen vermijdt risico, Hoogland kiest juiste wiel

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Voor Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland begon het keirintoernooi op de Olympische Spelen met een rustig dagje. Eén ritje was voldoende voor beide Nederlanders om zich te plaatsen voor de kwartfinales van zondag. "Het ging lekker, morgen zal het niet zo makkelijk gaan", zei Lavreysen na zijn enige optreden van de dag.

Toch was het nog even schrikken voor de Brabander, die in Parijs al twee keer goud pakte. Voor hem was wat gerommel tussen met name de Kazach Andrej Tsjoegai en de Fransman Sébastien Vigier, die onverwacht iets naar boven stuurde. "Ik was al een beetje bang voor die Kazach. Ik kwam op snelheid aan en wou eromheen rijden, maar moest echt nog iets hoger erlangs."

Lavreysen maakte zich even boos en snelde in de resterende twee ronden zonder concurrentie naar de winst in zijn heat. "Ik dacht: laat ik maar geen risico nemen verder. Het is bovendien wel lekker dat je op zo'n dag een keer met je krachten kunt smijten. Morgen zal het niet zo makkelijk gaan."

Ontspannen

Hoogland hield ook een "lekker gevoel" over aan zijn race. "Het ging relatief ontspannen. Ik heb het wiel van Matthew Glaetzer gekozen, die heeft me al vaker door races geholpen. Ik heb hem net nog een boks gegeven", vertelde Hoogland, die zich 's ochtends nog niet zo goed had gevoeld. "Het was gisteren een zware dag voor de benen. Ik was een beetje gesloopt vanochtend."

Hoogland miste vrijdag brons op de sprint. Lavreysen pakte het goud en kan, met de winst op de teamsprint al op zak, zondag de hattrick voltooien. Op de WK's van Berlijn (2020) en Roubaix (2021) slaagde hij daar al in en werd zijn bijnaam 'Hattrick Harry'. Winst op de keirin zou hem bovendien tot succesvolste olympiër aller tijden maken bij de mannen met dan vijf gouden medailles.

Meer uit Sport

Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

41 minuten geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

3 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

5 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

12 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

21 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

21 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

23 uur geleden