Lavreysen tevreden over WK 'op laatste rondje na'
GLASGOW (ANP) - Harrie Lavreysen keek woensdag tevreden terug op de WK baanwielrennen. "Op het laatste rondje na", zei de 26-jarige Brabander nadat hij in de finale op de keirin na drie wereldtitels op rij slechts als vierde was geëindigd. Jeffrey Hoogland, de afgelopen twee jaar tweede, werd zesde. Beiden sloten het toernooi in Glasgow af met twee gouden medailles. Het verklaarde deels de tevredenheid bij Lavreysen.
"Het waren de hele dag al zware ritten. In de finale moest ik vroeg aangaan. Ik moest voorin zitten. In de halve finale kwam ik verkeerd te zitten met twee man onder me", keek Lavreysen terug. Hij was in de finale als vierde renner achter de motor vandaan gekomen die de zes renners op gang trekt. "Een mooie positie, maar die twee jongens achter mij gingen zo vroeg. Ik moest er meteen achteraan, anders is het sowieso klaar. Maar het was niet wat ik wilde: drie volle rondes sprinten."
Zo duurde de mondiale titelstrijd voor de man die zijn totaal aantal wereldtitels op dertien bracht, een ronde te lang. "Ik was helemaal leeg. Maar wat ik hier deze week gedaan heb, kan ik in trainingen niet nabootsen. Ik ben er enorm blij mee hoe het toernooi is verlopen. Jammer dan van deze finale, maar dat is ook keirin. Ik heb de finale net teruggekeken, ik zag niet hoe ik het op een andere manier had kunnen aanpakken."
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
2 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
16 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 dag geleden