Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen tevreden over WK 'op laatste rondje na'

Lavreysen tevreden over WK 'op laatste rondje na'

GLASGOW (ANP) - Harrie Lavreysen keek woensdag tevreden terug op de WK baanwielrennen. "Op het laatste rondje na", zei de 26-jarige Brabander nadat hij in de finale op de keirin na drie wereldtitels op rij slechts als vierde was geëindigd. Jeffrey Hoogland, de afgelopen twee jaar tweede, werd zesde. Beiden sloten het toernooi in Glasgow af met twee gouden medailles. Het verklaarde deels de tevredenheid bij Lavreysen.

"Het waren de hele dag al zware ritten. In de finale moest ik vroeg aangaan. Ik moest voorin zitten. In de halve finale kwam ik verkeerd te zitten met twee man onder me", keek Lavreysen terug. Hij was in de finale als vierde renner achter de motor vandaan gekomen die de zes renners op gang trekt. "Een mooie positie, maar die twee jongens achter mij gingen zo vroeg. Ik moest er meteen achteraan, anders is het sowieso klaar. Maar het was niet wat ik wilde: drie volle rondes sprinten."

Zo duurde de mondiale titelstrijd voor de man die zijn totaal aantal wereldtitels op dertien bracht, een ronde te lang. "Ik was helemaal leeg. Maar wat ik hier deze week gedaan heb, kan ik in trainingen niet nabootsen. Ik ben er enorm blij mee hoe het toernooi is verlopen. Jammer dan van deze finale, maar dat is ook keirin. Ik heb de finale net teruggekeken, ik zag niet hoe ik het op een andere manier had kunnen aanpakken."

Meer uit Sport

Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

1 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

2 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

4 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

6 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

7 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

7 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

9 uur geleden