Lavreysen pakt tweede goud op EK baanwielrennen
APELDOORN (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zijn tweede gouden medaille veroverd op de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn. Op de sprint, het onderdeel waarop hij olympisch- en vijfvoudig wereldkampioen is, veroverde de 26-jarige Brabander voor de derde keer de Europese titel. Lavreysen versloeg in de finale de Pool Mateusz Rudyk in twee heats. Het was een herhaling van de finale van vorig jaar.
In de halve finales had Lavreysen zijn landgenoot Jeffrey Hoogland uitgeschakeld. Die slaagde er vervolgens niet in het brons te pakken. Hoogland werd in twee heats afgetroefd door de Israëliër Mikhail Yakovlev.
Lavreysen en Hoogland hadden, samen met Roy van den Berg, op de openingsdag al goud veroverd op de teamsprint. Zondag volgt nog het onderdeel keirin waarop Lavreysen eveneens de titelverdediger is.
Geen verrassing
De zege van Lavreysen op Hoogland, eerder vaak elkaars tegenstander in finales van grote toernooien, was al lang geen verrassing meer. De van oorsprong Nijverdaller moet soms moedeloos worden van de manier waarop zijn vier jaar jongere collega er telkens met de titel van doorgaat. De laatste keer dat hij Lavreysen versloeg was op de EK van 2019, eveneens in Apeldoorn.
Hoogland was na de Spelen van Tokio, waar hij het zilver pakte op de sprint, er eigenlijk even klaar mee al werd hij op het daaropvolgende WK in 2021 in Roubaix nog wel tweede. Het was zijn laatste grote prestatie op de sprint. Op de WK van 2022 meldde hij zich ziek af, een jaar later was er in Glasgow een vroege uitschakeling. Terwijl hij eerder dat jaar op de EK in de kwartfinales strandde tegen Lavreysen.
Die had ook ditmaal in de finale geen probleem met Rudyk. In de eerste heat sprintte Lavreysen van kop af naar de winst. In de tweede heat probeerde Rudyk het van ver, opnieuw tevergeefs. De ontlading van Lavreysen was groot voor de ditmaal wel volgepakte tribunes van Omnisport.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
19 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
20 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
22 uur geleden