Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen pakt tweede goud op EK baanwielrennen

Lavreysen pakt tweede goud op EK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zijn tweede gouden medaille veroverd op de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn. Op de sprint, het onderdeel waarop hij olympisch- en vijfvoudig wereldkampioen is, veroverde de 26-jarige Brabander voor de derde keer de Europese titel. Lavreysen versloeg in de finale de Pool Mateusz Rudyk in twee heats. Het was een herhaling van de finale van vorig jaar.

In de halve finales had Lavreysen zijn landgenoot Jeffrey Hoogland uitgeschakeld. Die slaagde er vervolgens niet in het brons te pakken. Hoogland werd in twee heats afgetroefd door de Israëliër Mikhail Yakovlev.

Lavreysen en Hoogland hadden, samen met Roy van den Berg, op de openingsdag al goud veroverd op de teamsprint. Zondag volgt nog het onderdeel keirin waarop Lavreysen eveneens de titelverdediger is.

Geen verrassing

De zege van Lavreysen op Hoogland, eerder vaak elkaars tegenstander in finales van grote toernooien, was al lang geen verrassing meer. De van oorsprong Nijverdaller moet soms moedeloos worden van de manier waarop zijn vier jaar jongere collega er telkens met de titel van doorgaat. De laatste keer dat hij Lavreysen versloeg was op de EK van 2019, eveneens in Apeldoorn.

Hoogland was na de Spelen van Tokio, waar hij het zilver pakte op de sprint, er eigenlijk even klaar mee al werd hij op het daaropvolgende WK in 2021 in Roubaix nog wel tweede. Het was zijn laatste grote prestatie op de sprint. Op de WK van 2022 meldde hij zich ziek af, een jaar later was er in Glasgow een vroege uitschakeling. Terwijl hij eerder dat jaar op de EK in de kwartfinales strandde tegen Lavreysen.

Die had ook ditmaal in de finale geen probleem met Rudyk. In de eerste heat sprintte Lavreysen van kop af naar de winst. In de tweede heat probeerde Rudyk het van ver, opnieuw tevergeefs. De ontlading van Lavreysen was groot voor de ditmaal wel volgepakte tribunes van Omnisport.

Meer uit Sport

Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

37 minuten geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

1 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

3 uur geleden
Schaatser Hollaar wint 1500 op NK allround, Bosker aan de leiding

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.

4 uur geleden
Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

5 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

6 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

7 uur geleden