Lavreysen pakt tweede goud op EK baanwielrennen
APELDOORN (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zijn tweede gouden medaille veroverd op de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn. Op de sprint, het onderdeel waarop hij olympisch- en vijfvoudig wereldkampioen is, veroverde de 26-jarige Brabander voor de derde keer de Europese titel. Lavreysen versloeg in de finale de Pool Mateusz Rudyk in twee heats. Het was een herhaling van de finale van vorig jaar.
In de halve finales had Lavreysen zijn landgenoot Jeffrey Hoogland uitgeschakeld. Die slaagde er vervolgens niet in het brons te pakken. Hoogland werd in twee heats afgetroefd door de Israëliër Mikhail Yakovlev.
Lavreysen en Hoogland hadden, samen met Roy van den Berg, op de openingsdag al goud veroverd op de teamsprint. Zondag volgt nog het onderdeel keirin waarop Lavreysen eveneens de titelverdediger is.
Geen verrassing
De zege van Lavreysen op Hoogland, eerder vaak elkaars tegenstander in finales van grote toernooien, was al lang geen verrassing meer. De van oorsprong Nijverdaller moet soms moedeloos worden van de manier waarop zijn vier jaar jongere collega er telkens met de titel van doorgaat. De laatste keer dat hij Lavreysen versloeg was op de EK van 2019, eveneens in Apeldoorn.
Hoogland was na de Spelen van Tokio, waar hij het zilver pakte op de sprint, er eigenlijk even klaar mee al werd hij op het daaropvolgende WK in 2021 in Roubaix nog wel tweede. Het was zijn laatste grote prestatie op de sprint. Op de WK van 2022 meldde hij zich ziek af, een jaar later was er in Glasgow een vroege uitschakeling. Terwijl hij eerder dat jaar op de EK in de kwartfinales strandde tegen Lavreysen.
Die had ook ditmaal in de finale geen probleem met Rudyk. In de eerste heat sprintte Lavreysen van kop af naar de winst. In de tweede heat probeerde Rudyk het van ver, opnieuw tevergeefs. De ontlading van Lavreysen was groot voor de ditmaal wel volgepakte tribunes van Omnisport.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.
11 uur geleden