Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen pakt ook nationale titel op keirin

Lavreysen pakt ook nationale titel op keirin

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn na zijn winst op de sprint ook de nationale titel op het onderdeel keirin veroverd. De regerend wereldkampioen op het onderdeel, waarbij zes renners in eerste instantie aangedreven door een derny sprinten om de winst, begon zijn sprint vanuit de laatste positie. Hij passeerde vervolgens het hele veld. Sam Ligtlee pakte het zilver, het brons was voor Tijmen van Loon. Daarmee was het podium identiek aan dat van de sprint op maandag.

"Mijn jaar zou niet minder mooi of geslaagd zijn geweest als ik hier niet won, maar ik ben blij dat ik twee titels haal bij de twee onderdelen waarop ik startte", zei Lavreysen, die op de Olympische Spelen van Tokio twee gouden medailles veroverde.

Bij de vrouwen volgde Laurine van Riessen het voorbeeld van Lavreysen met dubbel goud. Ze pakte maandag de titel op de keirin en was dinsdag de sterkste op de sprint. In de halve finales troefde ze Kyra Lamberink af en in de finale was Steffie van der Peet niet opgewassen tegen de Leidse, die door een zware val tijdens de Spelen in Tokio lange tijd in het ziekenhuis verbleef. Van der Wouw won de strijd om het brons.

Hoog niveau

"Het niveau ligt best hoog op het moment", zei Van Riessen. "Ik reed een goede tijd in de kwalificatie en gelukkig hakte het neerzetten van de snelste tijd er niet te veel in. Ik ben immers nog maar net weer volop aan het koersen nadat ik corona had. Maar ik voelde me goed en kon hier opnieuw kampioen worden.’’

Amber van der Hulst pakte de titel op het onderdeel scratch. Ze nam in de race over 10 kilometer bij het ingaan van de laatste ronde de leiding en stond deze niet meer af. Het zilver was voor Marit Raaijmakers, de bronzen plak ging naar Marjolein van 't Geloof. Yoeri Havik won de puntenkoers. Het was zijn tweede titel na de scratch op maandag. Daniek Hengeveld veroverde de titel op de individuele achtervolging. Zij was maandag kampioene geworden op de puntenkoers.

Meer uit Sport

Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

50 minuten geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

4 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

20 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

21 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

22 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

1 dag geleden