Lavreysen pakt ook nationale titel op keirin
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn na zijn winst op de sprint ook de nationale titel op het onderdeel keirin veroverd. De regerend wereldkampioen op het onderdeel, waarbij zes renners in eerste instantie aangedreven door een derny sprinten om de winst, begon zijn sprint vanuit de laatste positie. Hij passeerde vervolgens het hele veld. Sam Ligtlee pakte het zilver, het brons was voor Tijmen van Loon. Daarmee was het podium identiek aan dat van de sprint op maandag.
"Mijn jaar zou niet minder mooi of geslaagd zijn geweest als ik hier niet won, maar ik ben blij dat ik twee titels haal bij de twee onderdelen waarop ik startte", zei Lavreysen, die op de Olympische Spelen van Tokio twee gouden medailles veroverde.
Bij de vrouwen volgde Laurine van Riessen het voorbeeld van Lavreysen met dubbel goud. Ze pakte maandag de titel op de keirin en was dinsdag de sterkste op de sprint. In de halve finales troefde ze Kyra Lamberink af en in de finale was Steffie van der Peet niet opgewassen tegen de Leidse, die door een zware val tijdens de Spelen in Tokio lange tijd in het ziekenhuis verbleef. Van der Wouw won de strijd om het brons.
Hoog niveau
"Het niveau ligt best hoog op het moment", zei Van Riessen. "Ik reed een goede tijd in de kwalificatie en gelukkig hakte het neerzetten van de snelste tijd er niet te veel in. Ik ben immers nog maar net weer volop aan het koersen nadat ik corona had. Maar ik voelde me goed en kon hier opnieuw kampioen worden.’’
Amber van der Hulst pakte de titel op het onderdeel scratch. Ze nam in de race over 10 kilometer bij het ingaan van de laatste ronde de leiding en stond deze niet meer af. Het zilver was voor Marit Raaijmakers, de bronzen plak ging naar Marjolein van 't Geloof. Yoeri Havik won de puntenkoers. Het was zijn tweede titel na de scratch op maandag. Daniek Hengeveld veroverde de titel op de individuele achtervolging. Zij was maandag kampioene geworden op de puntenkoers.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
15 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
19 uur geleden