Lavreysen op WK baan niet naar finale op keirin, Hoogland wel
BALLERUP (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich op de WK baanwielrennen in het Deense Ballerup niet kunnen plaatsen voor de finale op het onderdeel keirin. De olympisch kampioen liet zich in zijn halve finale verrassen en werd vierde. Jeffrey Hoogland werd in dezelfde race tweede achter de Israëliër Mikhail Yakovlev en start rond 20.40 uur in de finale.
Hoogland veroverde eerder twee keer zilver op keirin, het onderdeel waarbij zes renners drie ronden rijden achter een gemotoriseerde gangmaker. Als die uit de baan is verdwenen, sprinten de renners in drie ronden om de zege.
In de andere halve finale plaatste onder anderen de Colombiaanse titelverdediger Kevin Quintero zich voor de eindstrijd.
Lavreysen mist zo zijn eerste kans om alleen recordhouder te worden wat betreft aantal wereldtitels. De 27-jarige Brabander veroverde woensdag op de teamsprint zijn veertiende wereldtitel waarmee hij de Fransman Arnaud Tournant evenaarde. Vrijdag komt hij uit op de kilometer-tijdrit.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
10 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
14 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden