Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen op WK baan niet naar finale op keirin, Hoogland wel

Lavreysen op WK baan niet naar finale op keirin, Hoogland wel

BALLERUP (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich op de WK baanwielrennen in het Deense Ballerup niet kunnen plaatsen voor de finale op het onderdeel keirin. De olympisch kampioen liet zich in zijn halve finale verrassen en werd vierde. Jeffrey Hoogland werd in dezelfde race tweede achter de Israëliër Mikhail Yakovlev en start rond 20.40 uur in de finale.

Hoogland veroverde eerder twee keer zilver op keirin, het onderdeel waarbij zes renners drie ronden rijden achter een gemotoriseerde gangmaker. Als die uit de baan is verdwenen, sprinten de renners in drie ronden om de zege.

In de andere halve finale plaatste onder anderen de Colombiaanse titelverdediger Kevin Quintero zich voor de eindstrijd.

Lavreysen mist zo zijn eerste kans om alleen recordhouder te worden wat betreft aantal wereldtitels. De 27-jarige Brabander veroverde woensdag op de teamsprint zijn veertiende wereldtitel waarmee hij de Fransman Arnaud Tournant evenaarde. Vrijdag komt hij uit op de kilometer-tijdrit.

Meer uit Sport

Shorttrackers lopen door val finale gemengde aflossing mis

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale op de gemengde aflossing. In de halve eindstrijd gleed Xandra Velzeboer onderuit, waardoor het team van bondscoach Niels Kerstholt een plaats bij de eerste twee landen kon vergeten.

18 minuten geleden
IOC verbiedt oorlogshelm Oekraïense skeletonner, rouwband mag wel

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.

37 minuten geleden
Shorttrackers bij Spelen naar halve finale op gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.

45 minuten geleden
Shorttrackers met broers Van 't Wout, Velzeboer en Poutsma

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.

56 minuten geleden
Jens van 't Wout bij Spelen nu wel naar kwartfinale op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is goed begonnen aan het olympische shorttracktoernooi. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, bereikte dinsdag zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter.

1 uur geleden
Cricketers verslaan Namibië op WK T20

DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.

2 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer op olympische 500 meter naar kwartfinale

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.

2 uur geleden