Lavreysen op jacht naar derde titel op WK baan in Roubaix
ROUBAIX (ANP) - Harrie Lavreysen gaat zondag op jacht naar zijn derde titel bij het WK baanwielrennen in Roubaix. Na het goud op teamsprint en keirin wil hij het noorden van Frankrijk laten zien dat hij ook de beste is op de individuele sprint. Dat moet om te beginnen ten koste gaan van de Fransman Sébastien Vigier.
Daarna wacht hem mogelijk in de finale een nieuwe confrontatie met collega Jeffrey Hoogland. Deze kan het sluitstuk van dit onderdeel tot een Nederlands onderonsje maken door de Duitser Stefan Bötticher in de halve eindstrijd te verslaan.
Bij de vrouwen staat voor de sprintspecialisten de keirin op het programma. Laurine van Riessen maakte uitgerekend op dit spectaculaire onderdeel haar rentree na haar angstaanjagende val tijdens de Olympische Spelen op dezelfde discipline. De 34-jarige Nederlandse lag meer dan twee weken in een Japans ziekenhuis met onder meer gebroken ribben en een klaplong. Meedoen in Roubaix is voor haar al een overwinning. Shanne Braspennincx is de andere Nederlandse deelneemster.
Kirsten Wild (39) kan haar succesvolle carrière nog meer cachet geven door haar laatste WK baan af te sluiten met winst op de puntenkoers. Dat zou haar tiende titel betekenen.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
1 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
8 uur geleden