Lavreysen op jacht naar derde titel op WK baan in Roubaix
ROUBAIX (ANP) - Harrie Lavreysen gaat zondag op jacht naar zijn derde titel bij het WK baanwielrennen in Roubaix. Na het goud op teamsprint en keirin wil hij het noorden van Frankrijk laten zien dat hij ook de beste is op de individuele sprint. Dat moet om te beginnen ten koste gaan van de Fransman Sébastien Vigier.
Daarna wacht hem mogelijk in de finale een nieuwe confrontatie met collega Jeffrey Hoogland. Deze kan het sluitstuk van dit onderdeel tot een Nederlands onderonsje maken door de Duitser Stefan Bötticher in de halve eindstrijd te verslaan.
Bij de vrouwen staat voor de sprintspecialisten de keirin op het programma. Laurine van Riessen maakte uitgerekend op dit spectaculaire onderdeel haar rentree na haar angstaanjagende val tijdens de Olympische Spelen op dezelfde discipline. De 34-jarige Nederlandse lag meer dan twee weken in een Japans ziekenhuis met onder meer gebroken ribben en een klaplong. Meedoen in Roubaix is voor haar al een overwinning. Shanne Braspennincx is de andere Nederlandse deelneemster.
Kirsten Wild (39) kan haar succesvolle carrière nog meer cachet geven door haar laatste WK baan af te sluiten met winst op de puntenkoers. Dat zou haar tiende titel betekenen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
14 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
17 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
17 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
21 uur geleden