Lavreysen op jacht naar derde titel op WK baan in Roubaix
ROUBAIX (ANP) - Harrie Lavreysen gaat zondag op jacht naar zijn derde titel bij het WK baanwielrennen in Roubaix. Na het goud op teamsprint en keirin wil hij het noorden van Frankrijk laten zien dat hij ook de beste is op de individuele sprint. Dat moet om te beginnen ten koste gaan van de Fransman Sébastien Vigier.
Daarna wacht hem mogelijk in de finale een nieuwe confrontatie met collega Jeffrey Hoogland. Deze kan het sluitstuk van dit onderdeel tot een Nederlands onderonsje maken door de Duitser Stefan Bötticher in de halve eindstrijd te verslaan.
Bij de vrouwen staat voor de sprintspecialisten de keirin op het programma. Laurine van Riessen maakte uitgerekend op dit spectaculaire onderdeel haar rentree na haar angstaanjagende val tijdens de Olympische Spelen op dezelfde discipline. De 34-jarige Nederlandse lag meer dan twee weken in een Japans ziekenhuis met onder meer gebroken ribben en een klaplong. Meedoen in Roubaix is voor haar al een overwinning. Shanne Braspennincx is de andere Nederlandse deelneemster.
Kirsten Wild (39) kan haar succesvolle carrière nog meer cachet geven door haar laatste WK baan af te sluiten met winst op de puntenkoers. Dat zou haar tiende titel betekenen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
7 uur geleden