Lavreysen naar halve finales sprint op WK baanwielrennen
GLASGOW (ANP) - Harrie Lavreysen is weer een stap dichter bij een vijfde wereldtitel sprint op de WK baanwielrennen in Glasgow. De 26-jarige Brabander versloeg in de kwartfinales de Australiër Matthew Richardson in twee heats.
Het was een herhaling van de WK-finale van vorig jaar in Saint-Quentin-en-Yvelines. Daar werd Lavreysen, ook de olympisch kampioen, voor de vierde keer op rij wereldkampioen op de sprint.
Voor Lavreysen gaat het toernooi nu pas maandag verder. Rond 13.15 uur (Nederlandse tijd) treft hij de Schot Jack Carlin in de eerste van maximaal drie heats. Carlin (26) won het brons op de Spelen van Tokio op de sprint en eindigde eerder op de WK van 2018 in Apeldoorn als tweede achter de Australiër Matthew Glaetzer.
In de andere halve finale neemt de Pool Mateusz Rudyk het op tegen Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago. De finale is maandagavond.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is een teken van leven van de vermiste shorttracker Sven Roes. Schaatsbond KNSB laat mede namens de familie en de politie in een verklaring weten dat Roes "een vlucht naar het buitenland heeft genomen".
6 uur geledenGERNO DI LESMO (ANP) - Yamaha heeft twee grote transfers bekendgemaakt in de MotoGP. Oud-wereldkampioen en huidig WK-leider Jorge Martín en de opkomende ster Ai Ogura komen vanaf 2027 uit voor het Japanse fabrieksteam.
10 uur geleden