Lavreysen moet medailleoogst nog gaan beseffen
IZU (ANP) - Het werden geen drie gouden medailles, maar Harrie Lavreysen behoort tot de grote figuren van deze Olympische Spelen. De baansprinter, afkomstig uit het Brabantste Luyksgestel, pakte op de slotdag nog brons op keirin. Eerder veroverde hij het goud op de teamsprint en de sprint. "Ik moet het nu een beetje gaan beseffen. Ik heb hier van race tot race geleefd."
Lavreysen (24) begon zaterdag vermoeid aan het keirintoernooi, een dag nadat hij een slopend gevecht om de sprinttitel met Jeffrey Hoogland in zijn voordeel had beslist. Eerder hadden ze beiden al goud gepakt met de teamsprint. "Ik was eigenlijk al helemaal gesloopt, maar ik heb me elke keer wel kunnen opladen voor de race. Toen ik eenmaal in de finale zat, dacht ik: nu nog één keer alles eruit halen. Maar die Australiër Matthew Glaetzer liet een groot gat naar Jason Kenny en niemand kon dat nog oplossen. Zonde, maar het voelt niet echt als een fout die ik gemaakt heb. Dat maakt het misschien makkelijker om deze derde plek te accepteren."
De laatste gang naar de wielerpiste van Izu was er een met in het achterhoofd maar één gedachte: maximaal drie ritten alles eruit halen en dan vakantie. "Ik was er wel klaar voor, buiten de wedstrijden om was het de afgelopen week gemasseerd worden, goed op je voeding letten en op bed liggen. Als ik hier niet was lag ik meestal op bed."
Zuinig rijden
Zaterdag liet hij zich in de eerste ronde verrassen. "Ik had een plan in mijn hoofd, maar ik twijfelde en heb het daarna laten lopen. De herkansing was kort erna." Daarin ging Lavreysen even voluit. "En dan zie je wel dat het erin zit."
De zondag was er een van zuinig rijden. "Ik had niet de 'power' om drie keer een rit van kop af te rijden. Dat hoeft ook niet. Ik moest vierde worden en derde. Dat heb ik precies gedaan en zo zat ik in de finale. Er had meer ingezeten, maar dat is ook keirin."
Uitrusten
De baanploeg was goed voor vier gouden, een zilveren en twee bronzen medailles. "We hebben doorgetrokken waarmee we al jaren bezig zijn. Eigenlijk geldt dat voor alle disciplines binnen de KNWU. We mogen trots zijn." Lavreysen gaat uitrusten. "Er komt nog een WK, vrij snel. Maar ik heb geen idee. Ik ga minstens drie weken niets doen en genieten. En als ik dan nog geen zin heb pak ik langer. Maar klaar ben ik zeker niet."
De Brit Kenny (33) pakte zijn zevende olympische goud, de eerste was in Peking 2008. Lavreysen is pas 24. "Ik heb nog zo veel doelen, ik zie nog veel grootse dingen voor me."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
7 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
21 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
22 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
22 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden