Lavreysen moet medailleoogst nog gaan beseffen
IZU (ANP) - Het werden geen drie gouden medailles, maar Harrie Lavreysen behoort tot de grote figuren van deze Olympische Spelen. De baansprinter, afkomstig uit het Brabantste Luyksgestel, pakte op de slotdag nog brons op keirin. Eerder veroverde hij het goud op de teamsprint en de sprint. "Ik moet het nu een beetje gaan beseffen. Ik heb hier van race tot race geleefd."
Lavreysen (24) begon zaterdag vermoeid aan het keirintoernooi, een dag nadat hij een slopend gevecht om de sprinttitel met Jeffrey Hoogland in zijn voordeel had beslist. Eerder hadden ze beiden al goud gepakt met de teamsprint. "Ik was eigenlijk al helemaal gesloopt, maar ik heb me elke keer wel kunnen opladen voor de race. Toen ik eenmaal in de finale zat, dacht ik: nu nog één keer alles eruit halen. Maar die Australiër Matthew Glaetzer liet een groot gat naar Jason Kenny en niemand kon dat nog oplossen. Zonde, maar het voelt niet echt als een fout die ik gemaakt heb. Dat maakt het misschien makkelijker om deze derde plek te accepteren."
De laatste gang naar de wielerpiste van Izu was er een met in het achterhoofd maar één gedachte: maximaal drie ritten alles eruit halen en dan vakantie. "Ik was er wel klaar voor, buiten de wedstrijden om was het de afgelopen week gemasseerd worden, goed op je voeding letten en op bed liggen. Als ik hier niet was lag ik meestal op bed."
Zuinig rijden
Zaterdag liet hij zich in de eerste ronde verrassen. "Ik had een plan in mijn hoofd, maar ik twijfelde en heb het daarna laten lopen. De herkansing was kort erna." Daarin ging Lavreysen even voluit. "En dan zie je wel dat het erin zit."
De zondag was er een van zuinig rijden. "Ik had niet de 'power' om drie keer een rit van kop af te rijden. Dat hoeft ook niet. Ik moest vierde worden en derde. Dat heb ik precies gedaan en zo zat ik in de finale. Er had meer ingezeten, maar dat is ook keirin."
Uitrusten
De baanploeg was goed voor vier gouden, een zilveren en twee bronzen medailles. "We hebben doorgetrokken waarmee we al jaren bezig zijn. Eigenlijk geldt dat voor alle disciplines binnen de KNWU. We mogen trots zijn." Lavreysen gaat uitrusten. "Er komt nog een WK, vrij snel. Maar ik heb geen idee. Ik ga minstens drie weken niets doen en genieten. En als ik dan nog geen zin heb pak ik langer. Maar klaar ben ik zeker niet."
De Brit Kenny (33) pakte zijn zevende olympische goud, de eerste was in Peking 2008. Lavreysen is pas 24. "Ik heb nog zo veel doelen, ik zie nog veel grootse dingen voor me."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
2 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
3 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
10 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
22 uur geleden