Lavreysen moet medailleoogst nog gaan beseffen
IZU (ANP) - Het werden geen drie gouden medailles, maar Harrie Lavreysen behoort tot de grote figuren van deze Olympische Spelen. De baansprinter, afkomstig uit het Brabantste Luyksgestel, pakte op de slotdag nog brons op keirin. Eerder veroverde hij het goud op de teamsprint en de sprint. "Ik moet het nu een beetje gaan beseffen. Ik heb hier van race tot race geleefd."
Lavreysen (24) begon zaterdag vermoeid aan het keirintoernooi, een dag nadat hij een slopend gevecht om de sprinttitel met Jeffrey Hoogland in zijn voordeel had beslist. Eerder hadden ze beiden al goud gepakt met de teamsprint. "Ik was eigenlijk al helemaal gesloopt, maar ik heb me elke keer wel kunnen opladen voor de race. Toen ik eenmaal in de finale zat, dacht ik: nu nog één keer alles eruit halen. Maar die Australiër Matthew Glaetzer liet een groot gat naar Jason Kenny en niemand kon dat nog oplossen. Zonde, maar het voelt niet echt als een fout die ik gemaakt heb. Dat maakt het misschien makkelijker om deze derde plek te accepteren."
De laatste gang naar de wielerpiste van Izu was er een met in het achterhoofd maar één gedachte: maximaal drie ritten alles eruit halen en dan vakantie. "Ik was er wel klaar voor, buiten de wedstrijden om was het de afgelopen week gemasseerd worden, goed op je voeding letten en op bed liggen. Als ik hier niet was lag ik meestal op bed."
Zuinig rijden
Zaterdag liet hij zich in de eerste ronde verrassen. "Ik had een plan in mijn hoofd, maar ik twijfelde en heb het daarna laten lopen. De herkansing was kort erna." Daarin ging Lavreysen even voluit. "En dan zie je wel dat het erin zit."
De zondag was er een van zuinig rijden. "Ik had niet de 'power' om drie keer een rit van kop af te rijden. Dat hoeft ook niet. Ik moest vierde worden en derde. Dat heb ik precies gedaan en zo zat ik in de finale. Er had meer ingezeten, maar dat is ook keirin."
Uitrusten
De baanploeg was goed voor vier gouden, een zilveren en twee bronzen medailles. "We hebben doorgetrokken waarmee we al jaren bezig zijn. Eigenlijk geldt dat voor alle disciplines binnen de KNWU. We mogen trots zijn." Lavreysen gaat uitrusten. "Er komt nog een WK, vrij snel. Maar ik heb geen idee. Ik ga minstens drie weken niets doen en genieten. En als ik dan nog geen zin heb pak ik langer. Maar klaar ben ik zeker niet."
De Brit Kenny (33) pakte zijn zevende olympische goud, de eerste was in Peking 2008. Lavreysen is pas 24. "Ik heb nog zo veel doelen, ik zie nog veel grootse dingen voor me."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
10 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
21 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
22 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
1 dag geleden