Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen met teamsprint zonder garanties op EK baanwielrennen

Lavreysen met teamsprint zonder garanties op EK baanwielrennen

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Met een experimentele ploeg rond olympisch kampioen Harrie Lavreysen neemt Nederland woensdag op de EK baanwielrennen in Heusden-Zolder deel aan de teamsprint. "Een leuke uitdaging", noemt Lavreysen het optreden zonder zijn vaste teamgenoten Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland. Bondscoach Hugo Haak beslist pas na de laatste training wie de Brabander vergezellen.

De teamsprint is al jaren het onderdeel waarop de Nederlandse baanrenners op grote toernooien het eerste goud veroveren. Zo ging het op de afgelopen twee Olympische Spelen, op WK's zes van de laatste zeven keer en op EK's de laatste vier keer.

Maar bij de Europese titelstrijd die woensdag begint, is alles anders. Van den Berg en Hoogland gaven eerder al aan hun seizoen later te willen beginnen. "Zij hebben voor een rustperiode gekozen. Ze stromen nu langzaam in en hebben acht maanden om zich voor te bereiden op de WK in Chili", vertelde Haak, die na een eerdere succesvolle periode na de Spelen Mehdi Kordi opvolgde.

Nieuwe aanwas

In zijn vorige periode als coach, die uitmondde in olympisch goud in Tokio, had hij op de teamsprint met Matthijs Büchli en eerder ook Nils van 't Hoenderdaal nog alternatieven voor het supertrio. Ook al omdat Hoogland twijfelt of hij nog doorgaat tot de Spelen van Los Angeles, is nieuwe aanwas noodzakelijk. Op de EK komen daarom Tijmen van Loon, Daan Kool en Loris Leneman in aanmerking om een team te vormen met Lavreysen. Op de teamsprint beginnen drie renners aan een race over drie ronden waarbij er na elke ronde een naar boven stuurt. Van Loon kan zowel starter als derde man zijn. Leneman is een starter, Kool is in beeld voor de derde positie. "Het is nog zoeken", zei Haak. "We hebben zowel bij de mannen als de vrouwen de absolute wereldtop in huis. Nu moeten we mensen opleiden die die stap kunnen maken en de huidige generatie onder druk kunnen zetten."

De teamsprinters rijden eerst de kwalificatie waarna de beste acht landen een tweede keer in actie komen, gevolgd door de finale en de strijd om het brons. "Top 5 zou mooi zijn", denkt Haak. Ook Lavreysen is voorzichtig. "Met de tijd die we vorige week op een testdag reden waren we vorig jaar zevende geworden. Ik hoop dat we drie keer kunnen starten."

Meer uit Sport

Fitte Sinner verliest slechts vier games in eerste ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.

7 uur geleden
Vitesse in hoger beroep tegen intrekken proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.

9 uur geleden
Volleybalsters als groepswinnaar naar achtste finales van WK

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).

11 uur geleden
Brit Turner blijft Philipsen voor in vierde etappe Vuelta

VOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.

11 uur geleden
Formule 1-team Cadillac rijdt vanaf 2026 met Bottas en Pérez

LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

14 uur geleden
Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

19 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

19 uur geleden