Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen met teamsprint zonder garanties op EK baanwielrennen

Lavreysen met teamsprint zonder garanties op EK baanwielrennen

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Met een experimentele ploeg rond olympisch kampioen Harrie Lavreysen neemt Nederland woensdag op de EK baanwielrennen in Heusden-Zolder deel aan de teamsprint. "Een leuke uitdaging", noemt Lavreysen het optreden zonder zijn vaste teamgenoten Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland. Bondscoach Hugo Haak beslist pas na de laatste training wie de Brabander vergezellen.

De teamsprint is al jaren het onderdeel waarop de Nederlandse baanrenners op grote toernooien het eerste goud veroveren. Zo ging het op de afgelopen twee Olympische Spelen, op WK's zes van de laatste zeven keer en op EK's de laatste vier keer.

Maar bij de Europese titelstrijd die woensdag begint, is alles anders. Van den Berg en Hoogland gaven eerder al aan hun seizoen later te willen beginnen. "Zij hebben voor een rustperiode gekozen. Ze stromen nu langzaam in en hebben acht maanden om zich voor te bereiden op de WK in Chili", vertelde Haak, die na een eerdere succesvolle periode na de Spelen Mehdi Kordi opvolgde.

Nieuwe aanwas

In zijn vorige periode als coach, die uitmondde in olympisch goud in Tokio, had hij op de teamsprint met Matthijs Büchli en eerder ook Nils van 't Hoenderdaal nog alternatieven voor het supertrio. Ook al omdat Hoogland twijfelt of hij nog doorgaat tot de Spelen van Los Angeles, is nieuwe aanwas noodzakelijk. Op de EK komen daarom Tijmen van Loon, Daan Kool en Loris Leneman in aanmerking om een team te vormen met Lavreysen. Op de teamsprint beginnen drie renners aan een race over drie ronden waarbij er na elke ronde een naar boven stuurt. Van Loon kan zowel starter als derde man zijn. Leneman is een starter, Kool is in beeld voor de derde positie. "Het is nog zoeken", zei Haak. "We hebben zowel bij de mannen als de vrouwen de absolute wereldtop in huis. Nu moeten we mensen opleiden die die stap kunnen maken en de huidige generatie onder druk kunnen zetten."

De teamsprinters rijden eerst de kwalificatie waarna de beste acht landen een tweede keer in actie komen, gevolgd door de finale en de strijd om het brons. "Top 5 zou mooi zijn", denkt Haak. Ook Lavreysen is voorzichtig. "Met de tijd die we vorige week op een testdag reden waren we vorig jaar zevende geworden. Ik hoop dat we drie keer kunnen starten."

Meer uit Sport

Regen zorgt in Rosmalen opnieuw voor afgebroken partij Medvedev

ROSMALEN (ANP) - Bij het tennistoernooi van Rosmalen heeft de regen wederom voor een voortijdig afgebroken partij gezorgd. De kwartfinale tussen de Rus Daniil Medvedev en de Kroaat Marin Čilić is vrijdag na de tweede set bij een gelijke setstand stilgelegd en wordt zaterdag uitgespeeld. Eerder deze week gebeurde op dinsdag en donderdag hetzelfde bij wedstrijden van Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en het Nederlandse tennistalent Thijs Boogaard.

3 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Barcelona

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.

6 uur geleden
Belg Van Gils wint bergrit in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

CREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.

7 uur geleden
Ethiopische toploopster Tsegay voor vier maanden geschorst

MONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.

9 uur geleden
Tennisser Boogaard redt het net niet tegen Medvedev in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.

10 uur geleden
Vierde tijd Verstappen in eerste vrije training in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.

10 uur geleden
Lieke Wevers bevestigt einde carrière als turnster

MADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.

12 uur geleden