Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen met drie keer goud in Nations Cup richting Spelen

Lavreysen met drie keer goud in Nations Cup richting Spelen

MILTON (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen kan met een gerust gevoel toewerken naar de Olympische Spelen in Parijs. De tweevoudig olympisch kampioen sloot de Nations Cup in het Canadese Milton af met de winst op de sprint. De Brabander versloeg in de finale de Surinamer Jaïr Tjon en Fa. Hij was in twee sprints sneller.

Lavreysen was in Canada ook de beste op het onderdeel keirin en hij won samen met Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg de teamsprint. Voor Lavreysen begint nu de laatste periode van trainingen voor Parijs.

Steffie van der Peet behaalde op de laatste dag van de Nations Cup in Milton zilver op de keirin. Ze moest alleen de Nieuw-Zeelandse Ellesse Andrews voor zich dulden. Hetty van der Wouw eindigde in de finale als vierde.

Andere Nederlanders

Yanne Dorenbos en Jan-Willem van Schip fietsten naar het zilver in de koppelkoers. Het goud op dit onderdeel was voor de Belgen Lindsay De Vylder en Robbe Ghys.

Maike van der Duin deed op het omnium niet mee voor de podiumplaatsen. Ze werd zevende met 92 punten. De winst was voor de Britse Katie Archibald met 131 punten.

Meer uit Sport

Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

30 minuten geleden
Schaatsster Beune is blij dat ze medaille om de nek heeft hangen

MILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.

30 minuten geleden
Skeletonner Jeraskevitsj krijgt 180.000 euro van baas voetbalclub

MILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.

1 uur geleden
Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

1 uur geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

1 uur geleden
Schaatssters hebben alles gegeven en zijn trots op zilver

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."

2 uur geleden
Schaatsers wijzen na mislopen medaille naar technisch directeur

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers vinden niet dat zij hoofdverantwoordelijk zijn voor het mislopen van een medaille met de ploegenachtervolging op de Olympische Spelen. "Elk jaar is er dezelfde kritiek als het gaat om dit onderdeel. Als je kritische vragen wilt stellen, moet je de technisch directeur naar beneden halen", zei Chris Huizinga, een van de vier rijders van het Nederlandse team, in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

2 uur geleden