Lavreysen met drie keer goud in Nations Cup richting Spelen
MILTON (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen kan met een gerust gevoel toewerken naar de Olympische Spelen in Parijs. De tweevoudig olympisch kampioen sloot de Nations Cup in het Canadese Milton af met de winst op de sprint. De Brabander versloeg in de finale de Surinamer Jaïr Tjon en Fa. Hij was in twee sprints sneller.
Lavreysen was in Canada ook de beste op het onderdeel keirin en hij won samen met Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg de teamsprint. Voor Lavreysen begint nu de laatste periode van trainingen voor Parijs.
Steffie van der Peet behaalde op de laatste dag van de Nations Cup in Milton zilver op de keirin. Ze moest alleen de Nieuw-Zeelandse Ellesse Andrews voor zich dulden. Hetty van der Wouw eindigde in de finale als vierde.
Andere Nederlanders
Yanne Dorenbos en Jan-Willem van Schip fietsten naar het zilver in de koppelkoers. Het goud op dit onderdeel was voor de Belgen Lindsay De Vylder en Robbe Ghys.
Maike van der Duin deed op het omnium niet mee voor de podiumplaatsen. Ze werd zevende met 92 punten. De winst was voor de Britse Katie Archibald met 131 punten.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden