Lavreysen lijdt tegen Richardson zeldzame nederlaag op sprint
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft een zeldzame nederlaag geleden op de sprint. De olympisch kampioen verloor van de Brit Matthew Richardson in de eerste wedstrijd uit de Champions League op de piste van het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines. Uitgerekend op die olympische piste was Lavreysen afgelopen zomer oppermachtig met drie gouden medailles.
Richardson was in de finale beduidend sneller dan Lavreysen. De Brabander zag de Brit in de voorlaatste bocht bovenlangs voorbijrazen en kon niet meer aanhaken. Richardson zocht na de finish meteen een prullenbak op om over te geven, zo diep was hij kennelijk gegaan. Jeffrey Hoogland strandde in de halve finales. Bij de vrouwen reikten Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet niet tot de halve finales. De Britse wereldkampioene Emma Finucane won.
Op het onderdeel keirin boog Lavreysen opnieuw voor Richardson. De Brabander kwam als eerste uit de laatste bocht, maar de Brit zoefde hem in de laatste meters voorbij. Van der Peet streed moedig mee in de finale van de keirin bij de vrouwen en reed naar het brons. Alina Lisenko uit Rusland won voor Finucane.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
5 uur geleden