Lavreysen lijdt tegen Richardson zeldzame nederlaag op sprint
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft een zeldzame nederlaag geleden op de sprint. De olympisch kampioen verloor van de Brit Matthew Richardson in de eerste wedstrijd uit de Champions League op de piste van het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines. Uitgerekend op die olympische piste was Lavreysen afgelopen zomer oppermachtig met drie gouden medailles.
Richardson was in de finale beduidend sneller dan Lavreysen. De Brabander zag de Brit in de voorlaatste bocht bovenlangs voorbijrazen en kon niet meer aanhaken. Richardson zocht na de finish meteen een prullenbak op om over te geven, zo diep was hij kennelijk gegaan. Jeffrey Hoogland strandde in de halve finales. Bij de vrouwen reikten Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet niet tot de halve finales. De Britse wereldkampioene Emma Finucane won.
Op het onderdeel keirin boog Lavreysen opnieuw voor Richardson. De Brabander kwam als eerste uit de laatste bocht, maar de Brit zoefde hem in de laatste meters voorbij. Van der Peet streed moedig mee in de finale van de keirin bij de vrouwen en reed naar het brons. Alina Lisenko uit Rusland won voor Finucane.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
19 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden