Lavreysen lijdt tegen Richardson zeldzame nederlaag op sprint
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft een zeldzame nederlaag geleden op de sprint. De olympisch kampioen verloor van de Brit Matthew Richardson in de eerste wedstrijd uit de Champions League op de piste van het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines. Uitgerekend op die olympische piste was Lavreysen afgelopen zomer oppermachtig met drie gouden medailles.
Richardson was in de finale beduidend sneller dan Lavreysen. De Brabander zag de Brit in de voorlaatste bocht bovenlangs voorbijrazen en kon niet meer aanhaken. Richardson zocht na de finish meteen een prullenbak op om over te geven, zo diep was hij kennelijk gegaan. Jeffrey Hoogland strandde in de halve finales. Bij de vrouwen reikten Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet niet tot de halve finales. De Britse wereldkampioene Emma Finucane won.
Op het onderdeel keirin boog Lavreysen opnieuw voor Richardson. De Brabander kwam als eerste uit de laatste bocht, maar de Brit zoefde hem in de laatste meters voorbij. Van der Peet streed moedig mee in de finale van de keirin bij de vrouwen en reed naar het brons. Alina Lisenko uit Rusland won voor Finucane.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
46 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden