Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen grijpt macht terug op sprint in Champions League

Lavreysen grijpt macht terug op sprint in Champions League

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in de tweede wedstrijd uit de Champions League de macht in de sprint weer overgenomen. De olympisch kampioen was op de baan van het Omnisport van Apeldoorn ouderwets ongenaakbaar. Hij versloeg in de finale Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

Lavreysen leed vorige week een zeldzame nederlaag op de sprint. Hij verloor in de eerste ronde van de Champions League op de piste van het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines van de Brit Matthew Richardson. Richardson strandde in Apeldoorn in de halve finales. Dat gold ook voor Jeffrey Hoogland, de tweede Nederlander die uitkomt in de toonaangevende wedstrijdenserie.

Lavreysen moest op het onderdeel keirin de Colombiaan Cristian David Ortega voor zich dulden. De Brabander bleef wel Richardson voor en nam de leiding over in de stand van de sprintnummers.

Alina Lisenko uit Rusland won de sprint bij de vrouwen. Ze versloeg in de finale de Nieuw-Zeelandse Ellesse Andrews. Steffie van der Peet reikte tot de halve finales. Lisenko was ook de snelste op de keirin. Van der Peet werd vierde in de finale.

Meer uit Sport

Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

11 minuten geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

13 minuten geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

15 minuten geleden
Leerdam opgetogen na tweede plaats op 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.

18 minuten geleden
Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

2 uur geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

2 uur geleden
Kok pakt olympisch ticket op 500 meter, Leerdam tweede

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen haar tweede ticket voor de Spelen van Milaan veroverd. De regerend wereldkampioene op de 500 meter was in de eerste omloop op die afstand op het OKT veruit de beste met 36,87 en ging zelfs niet van start in de tweede omloop.

2 uur geleden