Lavreysen grijpt macht terug op sprint in Champions League
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in de tweede wedstrijd uit de Champions League de macht in de sprint weer overgenomen. De olympisch kampioen was op de baan van het Omnisport van Apeldoorn ouderwets ongenaakbaar. Hij versloeg in de finale Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
Lavreysen leed vorige week een zeldzame nederlaag op de sprint. Hij verloor in de eerste ronde van de Champions League op de piste van het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines van de Brit Matthew Richardson. Richardson strandde in Apeldoorn in de halve finales. Dat gold ook voor Jeffrey Hoogland, de tweede Nederlander die uitkomt in de toonaangevende wedstrijdenserie.
Lavreysen moest op het onderdeel keirin de Colombiaan Cristian David Ortega voor zich dulden. De Brabander bleef wel Richardson voor en nam de leiding over in de stand van de sprintnummers.
Alina Lisenko uit Rusland won de sprint bij de vrouwen. Ze versloeg in de finale de Nieuw-Zeelandse Ellesse Andrews. Steffie van der Peet reikte tot de halve finales. Lisenko was ook de snelste op de keirin. Van der Peet werd vierde in de finale.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
4 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
2 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
3 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
22 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geleden