Lavreysen en Hoogland sprinten om goud op WK baanwielrennen
BALLERUP (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland gaan op de WK baanwielrennen in Denemarken uitmaken wie zich de nieuwe wereldkampioen sprint mag noemen. Nadat Lavreysen zich ten koste van de Japanner Kaiya Ota in twee heats had geplaatst voor de finale, kwalificeerde ook Hoogland zich voor de strijd om het goud. Hij had drie heats nodig om Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago te verslaan.
Een finale tussen Lavreysen en Hoogland is zeker geen unicum. Op de Spelen van Tokio (2021) stonden ze tegenover elkaar, net als op de WK's van 2019, 2020 en 2021. Alle keren won Lavreysen, die de afgelopen vijf jaar wereldkampioen werd.
Lavreysen, drievoudig olympisch kampioen in Parijs afgelopen zomer, pakte deze week op de wielerpiste van Ballerup al goud op de teamsprint - met Hoogland en Roy van den Berg - en de kilometer-tijdrit. De 27-jarige Brabander werd door zijn vijftiende wereldtitel alleen recordhouder op de baan.
De eerste heat van de finale is rond 13.45 uur.
Meer uit Sport
GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
20 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
21 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
21 uur geleden