Lavreysen en Hoogland sprinten om goud op WK baanwielrennen
BALLERUP (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland gaan op de WK baanwielrennen in Denemarken uitmaken wie zich de nieuwe wereldkampioen sprint mag noemen. Nadat Lavreysen zich ten koste van de Japanner Kaiya Ota in twee heats had geplaatst voor de finale, kwalificeerde ook Hoogland zich voor de strijd om het goud. Hij had drie heats nodig om Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago te verslaan.
Een finale tussen Lavreysen en Hoogland is zeker geen unicum. Op de Spelen van Tokio (2021) stonden ze tegenover elkaar, net als op de WK's van 2019, 2020 en 2021. Alle keren won Lavreysen, die de afgelopen vijf jaar wereldkampioen werd.
Lavreysen, drievoudig olympisch kampioen in Parijs afgelopen zomer, pakte deze week op de wielerpiste van Ballerup al goud op de teamsprint - met Hoogland en Roy van den Berg - en de kilometer-tijdrit. De 27-jarige Brabander werd door zijn vijftiende wereldtitel alleen recordhouder op de baan.
De eerste heat van de finale is rond 13.45 uur.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
38 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
4 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
7 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
7 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
15 uur geleden