Lavreysen en Hoogland sprinten om goud op WK baanwielrennen
BALLERUP (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland gaan op de WK baanwielrennen in Denemarken uitmaken wie zich de nieuwe wereldkampioen sprint mag noemen. Nadat Lavreysen zich ten koste van de Japanner Kaiya Ota in twee heats had geplaatst voor de finale, kwalificeerde ook Hoogland zich voor de strijd om het goud. Hij had drie heats nodig om Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago te verslaan.
Een finale tussen Lavreysen en Hoogland is zeker geen unicum. Op de Spelen van Tokio (2021) stonden ze tegenover elkaar, net als op de WK's van 2019, 2020 en 2021. Alle keren won Lavreysen, die de afgelopen vijf jaar wereldkampioen werd.
Lavreysen, drievoudig olympisch kampioen in Parijs afgelopen zomer, pakte deze week op de wielerpiste van Ballerup al goud op de teamsprint - met Hoogland en Roy van den Berg - en de kilometer-tijdrit. De 27-jarige Brabander werd door zijn vijftiende wereldtitel alleen recordhouder op de baan.
De eerste heat van de finale is rond 13.45 uur.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
5 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
7 uur geleden