
Lavreysen en Hoogland naar Jakarta voor start Nations Cup
ARNHEM (ANP) - De baanwielrenners Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland maken deel uit van de Nederlandse ploeg voor de eerste Nations Cup van dit seizoen in Jakarta. De kopmannen van de sprintploeg waren eerder deze maand zeer succesvol op de EK in Zwitserland. Ze prolongeerden met Roy van den Berg hun Europese titel op de teamsprint en daarnaast pakte Lavreysen goud op de sprint en keirin en Hoogland op de kilometer tijdrit.
Nederland vliegt met een omvangrijke ploeg naar Indonesië voor de start van de Nations Cup, van donderdag tot en met zondag op de baan in Jakarta. Tweevoudig olympisch kampioen Lavreysen en Hoogland komen beiden in actie op de teamsprint, de sprint en keirin. Bij de vrouwen rijden Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet deze drie onderdelen; Kyra Lamberink gaat ook mee voor de teamsprint.
Jan-Willem van Schip en Yoeri Havik rijden samen de koppelkoers en Havik doet ook mee aan de afvalkoers. Marit Raaijmakers komt in actie op het omnium en de afvalkoers.
Meer uit Sport
INDIANAPOLIS (ANP) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben de vierde wedstrijd in de NBA-finale gewonnen. In het Gainbridge Fieldhouse in Indianapolis won de ploeg van Indiana Pacers met 111-104. De stand in de best-of-sevenserie in de NBA-finale is na vier wedstrijden 2-2.
47 minuten geledenOAKMONT (ANP/RTR) - Titelverdediger Bryson DeChambeau uit de Verenigde Staten is na twee dagen klaar op de US Open in Oakmont. De Amerikaanse golfer was in 2020 en 2024 de beste. Ook Phil Mickelson, die zes keer tweede werd, komt niet meer in actie op de Oakmont Country Club in Pennsylvania.
53 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen kijkt positief terug op de eerste trainingsdag van de Grote Prijs van Canada. De wereldkampioen in de Red Bull reed de eerste tijd in de eerste training en de negende tijd in de tweede sessie. "Over het geheel genomen was het een positieve dag voor ons", zei Verstappen via het team.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De Nederlandse wereldkampioen van Red Bull noteerde op het Circuit Gilles Villeneuve 1.13,193. Alexander Albon en Carlos Sainz, beiden uitkomend voor Williams, kwamen tot de tweede en derde tijd.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De Nederlandse wereldkampioen van Red Bull noteerde op het Circuit Gilles Villeneuve 1.13,193. Alexander Albon en Carlos Sainz, beiden uitkomend voor Williams, kwamen tot de tweede en derde tijd.
13 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Nederlandse kampioenschappen in Amersfoort de titel gewonnen op de 100 meter rugslag. De 25-jarige Friezin kwam in de Amerena tot een tijd van 58,96 seconden. Daarmee voldeed ze ruim aan de limiet voor deelname aan de WK van volgende maand in Singapore. Steenbergen won een dag eerder ook al de 100 meter vrije slag en ook op dat nummer verzekerde ze zich van een WK-ticket.
15 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus verloor in de kwartfinale van Reilly Opelka: 7-6 (5) 7-6 (5). De Amerikaan was in de eerste ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Nederlander Jesper de Jong.
16 uur geleden