Lavreysen en Hoogland naar halve finale WK sprint
ROUBAIX (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft zonder al te veel moeite de halve finale bereikt van het WK sprint in Roubaix. De titelverdediger rekende zaterdagavond overtuigend in twee ritten af met de Fransman Helal Rayan. In de halve eindstrijd is zondag opnieuw een vertegenwoordiger van het gastland zijn tegenstander, Sébastien Vigier.
Jeffrey Hoogland, de andere Nederlandse medaillekandidaat op dit onderdeel, verloor in de eerste kwartfinalerace van de Rus Michail Jakovlev. Het verschil op de streep was één duizendste seconde. Hij herstelde in de tweede confrontatie het evenwicht en maakte het vervolgens in de beslissende barrage sterk af. Op weg naar een Nederlands onderonsje om het goud moet Hoogland de Duitser Stefan Bötticher verslaan.
Lavreysen maakte zaterdag indruk en liet zien te azen op zijn derde titel in het noorden van Frankrijk, na het succes op de teamsprint en de keirin. Rayan probeerde hem in de kwartfinale eerst te verrassen met nog een ronde te gaan, maar zag de Nederlander al in de laatste bocht langszij komen en gemakkelijk winnen. In de herkansing was hij volstrekt kansloos en gaf de strijd al ver voor de finish op.
Voor Hoogland stond er in de kwartfinale meer druk op, nadat de finishfoto van de eerste rit op millimeters in het voordeel van Jakovlev had beslist. Veel hoop op een medaille kreeg de Rus echter niet. Hoogland bracht de stand met machtsvertoon op 1-1 en verzaakte niet toen zijn opponent de gok waagde en er in de beslissende race een sprint van twee volle ronden van maakte. In de laatste bocht gaf hij zich al gewonnen.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
23 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden