Lavreysen en Hoogland naar halve finale WK sprint
ROUBAIX (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft zonder al te veel moeite de halve finale bereikt van het WK sprint in Roubaix. De titelverdediger rekende zaterdagavond overtuigend in twee ritten af met de Fransman Helal Rayan. In de halve eindstrijd is zondag opnieuw een vertegenwoordiger van het gastland zijn tegenstander, Sébastien Vigier.
Jeffrey Hoogland, de andere Nederlandse medaillekandidaat op dit onderdeel, verloor in de eerste kwartfinalerace van de Rus Michail Jakovlev. Het verschil op de streep was één duizendste seconde. Hij herstelde in de tweede confrontatie het evenwicht en maakte het vervolgens in de beslissende barrage sterk af. Op weg naar een Nederlands onderonsje om het goud moet Hoogland de Duitser Stefan Bötticher verslaan.
Lavreysen maakte zaterdag indruk en liet zien te azen op zijn derde titel in het noorden van Frankrijk, na het succes op de teamsprint en de keirin. Rayan probeerde hem in de kwartfinale eerst te verrassen met nog een ronde te gaan, maar zag de Nederlander al in de laatste bocht langszij komen en gemakkelijk winnen. In de herkansing was hij volstrekt kansloos en gaf de strijd al ver voor de finish op.
Voor Hoogland stond er in de kwartfinale meer druk op, nadat de finishfoto van de eerste rit op millimeters in het voordeel van Jakovlev had beslist. Veel hoop op een medaille kreeg de Rus echter niet. Hoogland bracht de stand met machtsvertoon op 1-1 en verzaakte niet toen zijn opponent de gok waagde en er in de beslissende race een sprint van twee volle ronden van maakte. In de laatste bocht gaf hij zich al gewonnen.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic zijn hun olympische wedstrijd in de tweemansbob begonnen met een twaalfde tijd in de eerste run. Het duo kwam in de eerste afdaling op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre tot een tijd van 55,83 seconden.
3 minuten geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
11 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
17 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
17 uur geleden