Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavreysen en Hoogland in sprinttoernooi zesdaagse Rotterdam

Lavreysen en Hoogland in sprinttoernooi zesdaagse Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Baanwielrenners Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland nemen van 12 tot en met 17 december deel aan het sprinttoernooi van de 40e editie van de zesdaagse van Rotterdam. De organisatie heeft met de twee meervoudig wereldkampioenen de eerste van zes deelnemers bekendgemaakt.

Lavreysen veroverde in augustus tijdens de WK in Glasgow voor de vijfde keer op rij de wereldtitel op de sprint. Het was zijn dertiende wereldtitel, nadat hij eerder met Hoogland en Roy van den Berg goud op de teamsprint had gepakt. De 26-jarige baanwielrenner won het sprinttoernooi van de zesdaagse vorig jaar. Hij is de houder van het baanrecord in Ahoy met een tijd van 9,733 seconden.

Hoogland won bij de WK in Glasgow na het goud op de teamsprint de wereldtitel op de kilometer. De 30-jarige baanwielrenner valt op 31 oktober het wereldrecord op de kilometer aan in Mexico.

Koppelkoers

"Wij zijn trots om Lavreysen en Hoogland als de eerste twee renners van het sprinttoernooi aan te kondigen", zegt wedstrijddirecteur Michael Zijlaard. "Zij zijn de absolute sprinttop en zorgen voor enorm spektakel op de baan. We kijken er naar uit hen weer in Ahoy te zien."

De organisatie maakte eerder al de deelname van Yoeri Havik en Jan-Willem van Schip aan de zesdaagse bekend. Zij veroverden in Glasgow voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis het goud op de koppelkoers.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

13 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

15 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

18 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

19 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

19 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

22 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

1 dag geleden