Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavastroom op La Palma verzwelgt opnieuw honderden panden

Lavastroom op La Palma verzwelgt opnieuw honderden panden

LA PALMA (ANP/DPA) - De lavastroom uit de vulkaan op het Canarische eiland La Palma blijft huizen en gebouwen opslokken. Volgens de laatste telling zijn tot zaterdagmiddag 1817 panden verzwolgen. Dat zijn er 269 meer dan het aantal dan de nationale tv-zender RTVE donderdag naar buiten bracht, zich beroepend op informatie van het Europese aardobservatiesysteem Copernicus. Er is geen melding gemaakt van nieuwe evacuaties.

Sinds middernacht zijn er wel weer een kleine veertig lichte en middelzware aardbevingen geregistreerd. De zwaarste had een kracht van 4,6, gemeten op een diepte van 37 kilometer. "De bevingen duiden erop dat de uitbraak onverminderd aanhoudt", zei vulkanoloog Eduardo Suárez van het Nationaal Geografisch Instituut.

De vulkaan in het natuurpark Cumbre Vieja barstte op 19 september uit, na een slapend bestaan van 50 jaar. De gloeiende lavastroom en de asregen richtten sindsdien een enorme schade aan aan gebouwen, infrastructuur en de landbouw, met name bananenplantages. Meer dan 7000 mensen moesten uit voorzorg hun woning verlaten. Tot dusver raakte niemand ernstig gewond.

Het vliegveld van La Palma is volgens exploitant Aena nog steeds bereikbaar, maar wordt door de Spaanse en international luchtvaartmaatschappijen gemeden wegens de grote concentratie asdeeltjes in de lucht. Het vliegverkeer naar de andere Canarische eilanden verloopt normaal.

Meer uit Buitenland

Groot Russisch militair transportvliegtuig neergestort

IVANOVO (ANP/RTR) - Ten noordoosten van Moskou, in de provincie Ivanovo, is een groot Russisch militair transportvliegtuig neergestort, meldt de Russische staatszender Vesti. Alle zeven inzittenden zouden bij de crash zijn omgekomen.

4 minuten geleden
ICC veroordeelt Soedanese militiechef tot 20 jaar gevangenisstraf

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft de Soedanese militieleider Ali Muhammad Ali Abd-Al-Rahman veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Hij was eerder al schuldig bevonden aan 27 misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. Het ging onder meer om moord, verkrachting en marteling.

32 minuten geleden
Doden door brand in kantoorgebouw in centrum Jakarta

JAKARTA (ANP/AFP) - Bij een brand in een kantoorgebouw in Jakarta zijn zeker twintig personen omgekomen. Dat bevestigt de Indonesische politie na berichtgeving van lokale media. Het vuur is volgens Kompas TV inmiddels geblust. Op beelden van die nieuwszender is te zien hoe tientallen brandweerlieden bezig zijn met het in veiligheid brengen van mensen die nog binnen zijn. De geborgen lichamen zijn naar een politiebureau gebracht voor identificatie.

33 minuten geleden
Milieurapport VN: verduurzaming redt levens én de wereldeconomie

NAIROBI (ANP) - Een gezonde en duurzame planeet kan niet alleen miljoenen mensenlevens verlengen en een einde maken aan honger, maar op termijn ook de wereldeconomie biljoenen dollars per jaar opleveren. Tot die conclusie komen 287 wetenschappers uit 82 landen in het zogenoemde Global Environmental Outlook van VN-milieuorganisatie UNEP. Het is het meest uitgebreide rapport dat het agentschap ooit produceerde.

1 uur geleden
Andrej Babiš benoemd tot Tsjechische premier

PRAAG (ANP) - Andrej Babiš is aangesteld als nieuwe premier van Tsjechië. In een live op tv uitgezonden ceremonie benoemde president Petr Pavel de 71-jarige partijleider van de populistische ANO in zijn nieuwe rol.

1 uur geleden
Litouwen roept opnieuw noodsituatie uit om smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land. De ballonnen leiden onder meer tot problemen voor de luchtvaart. De noodsituatie geeft de krijgsmacht meer flexibiliteit om op te treden, in samenwerking met de politie of onafhankelijk.

3 uur geleden
RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

4 uur geleden