Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laura Smulders pakt zilver op WK BMX, Veenstra ten val in finale

Laura Smulders pakt zilver op WK BMX, Veenstra ten val in finale

GLASGOW (ANP) - Laura Smulders heeft op de WK BMX in Glasgow een zilveren medaille veroverd. Manon Veenstra, de andere Nederlandse finaliste, kwam al na enkele meters ten val in de finale, omdat de Zwitserse Zoé Claessens haar aanraakte.

De wereldtitel ging naar de Britse Bethany Shriever, die voor eigen publiek overtuigend naar de titel reed. Achter Shriever en Smulders werd de Amerikaanse Alise Willoughby derde. Het verschil tussen Shriever en Smulders was 0,38 seconde. Smulders had op haar beurt een voorsprong van 0,759 op Willoughby.

"Ik ben erg blij met zilver", zei Smulders na afloop voor de camera van de NOS. "Maar ik ben ook blij voor Bethany, dat ze voor eigen publiek goud pakt. Het publiek gaf me erg veel energie en het was geweldig nog één keer op deze prachtige baan te rijden. Op het einde miste die Amerikaanse snelheid en kon ik erlangs, maar winnen van een goede Bethany is heel lastig."

Frans podium

Smulders, de wereldkampioene van 2018, pakte brons op de Olympische Spelen van Londen. De 29-jarige Wijchense hoopt in Parijs opnieuw op eremetaal. "Het was een lastig eerste half jaar, om redenen die ik liever voor mezelf hou, maar dit geeft moed voor de komende maanden."

Voor Veenstra was het vooral balen. "In een finale kan alles gebeuren, maar helaas zat het er voor mij al na één bult op. Dit geeft vertrouwen richting Parijs, maar nu is het vooral balen."

Bij de mannen slaagde Niek Kimmann er niet in de finale te halen. De wereldtitel op een volledig Frans podium was voor Romain Mahieu.

Meer uit Sport

Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

5 minuten geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

1 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

1 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

3 uur geleden
Amerikaan Zheng houdt De Jong uit hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.

3 uur geleden
Schaatser Roest gaat na mislopen Spelen door bij Reggeborgh

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.

8 uur geleden
De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

1 dag geleden