Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laura Smulders pakt zilver op WK BMX, Veenstra ten val in finale

Laura Smulders pakt zilver op WK BMX, Veenstra ten val in finale

GLASGOW (ANP) - Laura Smulders heeft op de WK BMX in Glasgow een zilveren medaille veroverd. Manon Veenstra, de andere Nederlandse finaliste, kwam al na enkele meters ten val in de finale, omdat de Zwitserse Zoé Claessens haar aanraakte.

De wereldtitel ging naar de Britse Bethany Shriever, die voor eigen publiek overtuigend naar de titel reed. Achter Shriever en Smulders werd de Amerikaanse Alise Willoughby derde. Het verschil tussen Shriever en Smulders was 0,38 seconde. Smulders had op haar beurt een voorsprong van 0,759 op Willoughby.

"Ik ben erg blij met zilver", zei Smulders na afloop voor de camera van de NOS. "Maar ik ben ook blij voor Bethany, dat ze voor eigen publiek goud pakt. Het publiek gaf me erg veel energie en het was geweldig nog één keer op deze prachtige baan te rijden. Op het einde miste die Amerikaanse snelheid en kon ik erlangs, maar winnen van een goede Bethany is heel lastig."

Frans podium

Smulders, de wereldkampioene van 2018, pakte brons op de Olympische Spelen van Londen. De 29-jarige Wijchense hoopt in Parijs opnieuw op eremetaal. "Het was een lastig eerste half jaar, om redenen die ik liever voor mezelf hou, maar dit geeft moed voor de komende maanden."

Voor Veenstra was het vooral balen. "In een finale kan alles gebeuren, maar helaas zat het er voor mij al na één bult op. Dit geeft vertrouwen richting Parijs, maar nu is het vooral balen."

Bij de mannen slaagde Niek Kimmann er niet in de finale te halen. De wereldtitel op een volledig Frans podium was voor Romain Mahieu.

Meer uit Sport

Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

2 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

16 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

23 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden