Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laudrup: UEFA had duel Denen niet moeten hervatten

Laudrup: UEFA had duel Denen niet moeten hervatten

KOPENHAGEN (ANP/DPA/BELGA) - De Deense oud-voetballer Michael Laudrup heeft kritiek geuit op de Europese voetbalbond UEFA nadat de EK-wedstrijd tussen Denemarken en Finland (0-1) zaterdagavond werd hervat na de reanimatie van Christian Eriksen.

"Ik respecteer dat onze ploeg en de Finnen erin geslaagd zijn verder te spelen. Maar wanneer zoiets gebeurt, zijn de spelers vol emotie. Dan hebben ze niet het overzicht om belangrijke beslissingen te nemen. Dan moet er iemand zijn die zegt: 'We stoppen'", wees de 56-jarige ex-speler van FC Barcelona, Real Madrid en Ajax op de Deense tv-zender TV3+ naar de UEFA.

De 29-jarige Eriksen zakte kort voor het einde van de eerste helft in elkaar. De middenvelder van Inter werd op het veld gereanimeerd. Bij het verlaten van het stadion was Eriksen bij bewustzijn. Volgens de Deense bond is de toestand van Eriksen stabiel en ligt hij in een ziekenhuis in Kopenhagen. Na een onderbreking van bijna twee uur en nadat de voetballers geruststellende berichten van Eriksen hadden gehoord, werd de wedstrijd in overleg met beide teams voortgezet.

Belachelijk

Laudrup vond dat "niet de juiste keuze". "Ik vind het verkeerd zo kort na een emotionele gebeurtenis een beslissing te moeten nemen. Iemand had moeten zeggen: 'Vanavond zullen we niet meer spelen'", zei Laudrup.

De Deense oud-doelman Peter Schmeichel schaarde zich achter Laudrup in de kritiek op de UEFA. "Het is absoluut belachelijk dat de UEFA met een oplossing zoals deze is gekomen", zei de vader van de huidige doelman van de Denen Kasper Schmeichel tegen de Britse BBC Radio 5. De voetbalbond had volgens hem een ander scenario moeten vinden en "een beetje meer empathie" kunnen tonen.

Geen optie

"Dan gebeurt er zoiets verschrikkelijks en dan laat de UEFA de spelers de keuze terug het veld in te gaan om de 55 minuten uit te spelen of een dag later om 12.00 uur terug te keren. Wat voor keuze is dat?", vroeg Schmeichel zich af. Dat laatste was volgens de oud-keeper van Manchester United helemaal geen optie.

De Denen spelen donderdag hun tweede wedstrijd op het EK tegen België.

Meer uit Voetbal

Ajax verhuurt middenvelder Mannsverk aan Sparta Praag

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.

2 uur geleden
Media: PSV bereikt akkoord met Bayern over aankoop Wanner

MÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.

7 uur geleden
AZ zonder geblesseerde Mijnans naar Levski Sofia

ALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.

8 uur geleden
PSV mist Veerman tegen FC Groningen door bovenbeenklachten

EINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.

10 uur geleden
Oranje-international Simons mag bij goed bod weg bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.

13 uur geleden
Recordaantal voetbalwedstrijden voor Braziliaanse doelman Fábio

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.

14 uur geleden
Voetballers kiezen Salah voor derde keer tot speler van het jaar

LONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.

1 dag geleden