Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Latijns-Amerikaanse landen willen spoedvergadering over Venezuela

Latijns-Amerikaanse landen willen spoedvergadering over Venezuela

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Negen Latijns-Amerikaanse landen eisen een spoedvergadering van de organisatie van Amerikaanse staten (OAS) na de omstreden verkiezingsoverwinning van president Nicolás Maduro in Venezuela. De landen, waaronder Argentinië en Peru, zeggen ernstig bezorgd te zijn over de officiële uitslag en eisen een controle.

Meerdere Latijns-Amerikaanse leiders uitten al hun ongeloof over de uitkomst. Panama kondigde aan de diplomatieke banden te verbreken zolang de verkiezingen niet onder de loep zijn genomen.

De Verenigde Staten willen zich nog van commentaar onthouden, totdat er een nauwkeurig overzicht is van de uitgebrachte stemmen. In een eerste reactie toonde Washington zich wel "ernstig bezorgd" dat de uitslag niet correct is. Namelijk "dat het resultaat niet de wil of de stemmen van het Venezolaanse volk weerspiegelt", aldus de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. De VS en andere westerse landen, zoals Frankrijk, dringen bij de regering van Venezuela aan op volstrekte transparantie, zodat duidelijk wordt of de verkiezingen eerlijk zijn verlopen.

Staatsgreep

De linkse Maduro, die al jaren met harde hand regeert, hekelde alle verzet tegen de uitslag als een couppoging: "Men probeert een fascistische en contrarevolutionaire staatsgreep op te leggen." Volgens de officiële resultaten won hij de presidentsverkiezingen zondag met 51,2 procent van de stemmen. Oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia zou op 44,2 procent zijn blijven steken.

De oppositie daarentegen stelt 70 procent van de stemmen te hebben gekregen, spreekt over bedrog en claimt de overwinning. Door de uitslag kan Maduro blijven zitten tot 2031, voor een derde termijn van zes jaar.

Meer uit Buitenland

EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

27 minuten geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

1 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

2 uur geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week over Trump en de Verenigde Staten deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

3 uur geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

6 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

6 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

6 uur geleden