Latere seizoensstart komt Bertens goed uit
RIDDERKERK (ANP) - Voor Kiki Bertens komt het goed uit dat het nieuwe tennisseizoen een week later dan vorig jaar van start gaat. Het zware seizoen dat achter haar ligt, heeft er fysiek maar ook mentaal behoorlijk ingehakt.
"Het is een hectisch en lang jaar geweest", zegt Bertens, die deze week in Ridderkerk haar racket weer heeft opgepakt. "Maar ik vind het fijn om nog even bij te komen, ook van mijn bruiloft en alles wat daarbij komt kijken. En een keertje thuis kerst vieren is ook wel een keer leuk."
Bertens vliegt op 30 december naar Australië en speelt vanaf 6 januari in Brisbane haar eerste toernooi van 2020. De week extra komt Bertens, die lang doorspeelde om zich te plaatsen voor het eindejaarstoernooi WTA Finals, goed uit.
"Op adrenaline ging ik het afgelopen seizoen maar door. Achteraf was het gekkenwerk en ik ben veel te ver gegaan. Na het seizoen ben ik ook best wel ziek geworden", aldus Bertens. "Ik kreeg in Azië al elke dag appjes van mijn ouders of het wel goed met me ging. Mijn moeder zei dat ik er met de dag slechter uit ging zien."
Trainer/man
Haar fysieke trainer Remko de Rijke, sinds afgelopen weekend haar man, zoekt tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen de juiste balans tussen ontspanning en inspanning. "Ze heeft nog nooit zo in het rood gestaan als na de WTA Finals", aldus De Rijke. "We moeten nu niet schromen om af en toe een paar trainingsdagen eruit te gooien. Ik wil dat ze het nieuwe seizoen weer hongerig begint."
Na het toernooi van Brisbane komt Bertens in actie in Adelaide, waarna ze afreist naar Melbourne voor de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint op 20 januari.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.
2 uur geledenHUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
4 uur geleden