'Laten we ermee stoppen, dit seizoen heeft nooit bestaan'
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Clubs in het amateurvoetbal staan niet allemaal achter het plan van de KNVB om de competities uiterlijk in april te hervatten. Dat blijkt woensdag na de presentatie van de routekaart die de voetbalbond opstelde.
"Ons standpunt is vanaf het begin af aan geweest dat voetballen zonder publiek en met gesloten horeca een slechte keuze is", zegt Frank van den Bos, voorzitter van tweededivisionist IJsselmeervogels. "Ik ben voorstander van zo snel mogelijk duidelijkheid krijgen. We staan niet te juichen om dit plan. Wat ons betreft moeten we nu de pijn maar nemen en er een dikke streep onder zetten. Dit seizoen heeft in feite nooit bestaan. Het is hartstikke jammer, maar we kunnen beter in augustus aan het nieuwe seizoen beginnen."
De KNVB wil dat de competities bij de hoogste elftallen bij de amateurs uiterlijk in het weekeinde van 10 en 11 april weer beginnen. Voorwaarde is dan wel dat teams in aanloop daar naartoe vier tot vijf weken zonder beperkingen kunnen trainen. Van den Bos: "Ik ben geen specialist, maar vier tot vijf weken lijkt mij rijkelijk kort. De angst voor blessures bestaat bij ons. De KNVB wil de competitie erdoorheen rammen, maar het brengt allerlei risico's met zich mee. Ook wij balen, laat dat duidelijk zijn. Maar stoppen is volgens ons het beste."
Voorbereidingstijd
HHC Hardenberg, dat met het eerste elftal bij IJsselmeervogels in de competitie zit, ziet minder bezwaren als het gaat om de voorbereidingstijd. "Ons eerste elftal is in duo's volop door blijven trainen. Ze doen hun uiterste best, met allerlei trainingsvormen. Want de spelers willen wel weer spelen", aldus voorzitter Bert Beun. "Als club hebben we er een dubbel gevoel bij. We zouden met de KNVB vooral graag nog eens willen praten over het principe van promotie en degradatie. Als er bij een team corona uitbreekt, kun je enorm in de problemen komen. Je moet je echt afvragen of hervatten met promotie en degradatie daarbij wel zo'n goed idee is."
Sparta Nijkerk, actief in de derde divisie op zaterdag, was een van de clubs die benadeeld werden toen de competitie in maart 2020 werd stilgelegd. De club had niet zo'n grote voorsprong als Cambuur in de eerste divisie, maar promotie leek aanstaande. "We stonden in de winterstop 10 punten voor en toen de competitie werd afgebroken volgens mij nog 5", zegt voorzitter Johan Evers, die het wel een goed plan vindt om weer te voetballen als de situatie dat toelaat.
Voldoende
"Die vier tot vijf weken voorbereidingstijd zijn voldoende. In aanloop naar het seizoen is die periode ongeveer net zo lang. Bovendien wordt er in kleine groepjes doorgetraind en houden de spelers allemaal hun conditie op peil. Het gaat dan in die vier of vijf weken echt nog om het teamgebeuren en het tactische verhaal. We moeten nu gewoon even roeien met de riemen die we hebben. Wij vinden het wel reëel om één seizoenshelft af te maken en te werken met promotie en degradatie."
Sparta Nijkerk stond na vijf wedstrijden op de derde plaats toen de competitie halverwege in oktober werd onderbroken. In de poule van achttien teams, zou de Gelderse club dus nog twaalf duels moeten afwerken vanaf uiterlijk half april.
Meer uit Voetbal
GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
5 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
21 uur geleden