'Laten we ermee stoppen, dit seizoen heeft nooit bestaan'
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Clubs in het amateurvoetbal staan niet allemaal achter het plan van de KNVB om de competities uiterlijk in april te hervatten. Dat blijkt woensdag na de presentatie van de routekaart die de voetbalbond opstelde.
"Ons standpunt is vanaf het begin af aan geweest dat voetballen zonder publiek en met gesloten horeca een slechte keuze is", zegt Frank van den Bos, voorzitter van tweededivisionist IJsselmeervogels. "Ik ben voorstander van zo snel mogelijk duidelijkheid krijgen. We staan niet te juichen om dit plan. Wat ons betreft moeten we nu de pijn maar nemen en er een dikke streep onder zetten. Dit seizoen heeft in feite nooit bestaan. Het is hartstikke jammer, maar we kunnen beter in augustus aan het nieuwe seizoen beginnen."
De KNVB wil dat de competities bij de hoogste elftallen bij de amateurs uiterlijk in het weekeinde van 10 en 11 april weer beginnen. Voorwaarde is dan wel dat teams in aanloop daar naartoe vier tot vijf weken zonder beperkingen kunnen trainen. Van den Bos: "Ik ben geen specialist, maar vier tot vijf weken lijkt mij rijkelijk kort. De angst voor blessures bestaat bij ons. De KNVB wil de competitie erdoorheen rammen, maar het brengt allerlei risico's met zich mee. Ook wij balen, laat dat duidelijk zijn. Maar stoppen is volgens ons het beste."
Voorbereidingstijd
HHC Hardenberg, dat met het eerste elftal bij IJsselmeervogels in de competitie zit, ziet minder bezwaren als het gaat om de voorbereidingstijd. "Ons eerste elftal is in duo's volop door blijven trainen. Ze doen hun uiterste best, met allerlei trainingsvormen. Want de spelers willen wel weer spelen", aldus voorzitter Bert Beun. "Als club hebben we er een dubbel gevoel bij. We zouden met de KNVB vooral graag nog eens willen praten over het principe van promotie en degradatie. Als er bij een team corona uitbreekt, kun je enorm in de problemen komen. Je moet je echt afvragen of hervatten met promotie en degradatie daarbij wel zo'n goed idee is."
Sparta Nijkerk, actief in de derde divisie op zaterdag, was een van de clubs die benadeeld werden toen de competitie in maart 2020 werd stilgelegd. De club had niet zo'n grote voorsprong als Cambuur in de eerste divisie, maar promotie leek aanstaande. "We stonden in de winterstop 10 punten voor en toen de competitie werd afgebroken volgens mij nog 5", zegt voorzitter Johan Evers, die het wel een goed plan vindt om weer te voetballen als de situatie dat toelaat.
Voldoende
"Die vier tot vijf weken voorbereidingstijd zijn voldoende. In aanloop naar het seizoen is die periode ongeveer net zo lang. Bovendien wordt er in kleine groepjes doorgetraind en houden de spelers allemaal hun conditie op peil. Het gaat dan in die vier of vijf weken echt nog om het teamgebeuren en het tactische verhaal. We moeten nu gewoon even roeien met de riemen die we hebben. Wij vinden het wel reëel om één seizoenshelft af te maken en te werken met promotie en degradatie."
Sparta Nijkerk stond na vijf wedstrijden op de derde plaats toen de competitie halverwege in oktober werd onderbroken. In de poule van achttien teams, zou de Gelderse club dus nog twaalf duels moeten afwerken vanaf uiterlijk half april.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
20 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
9 uur geleden