Late wisselingen nekken Nederland op mixed relay bij WK wielrennen
GLASGOW (ANP) - Nederland deed dinsdag bij de WK wielrennen in Glasgow niet mee in de strijd om de medailles op de mixed relay. Het was een scenario dat kort voor de start eigenlijk al was te voorzien. Maandag moest Tim van Dijke worden ingevlogen om zijn in de wegrace gevallen broer Mick voor de gemengde ploegentijdrit te vervangen.
Op de ochtend voor de wedstrijd haakte Lorena Wiebes af en werd Riejanne Markus overgehaald te starten in de race waarin eerst drie mannen 20 kilometer afleggen, gevolgd door de vrouwen. Markus, Nederlands kampioene tijdrijden, is eigenlijk in Glasgow voor de individuele tijdrit van donderdag.
"Het was even schakelen. Ik was de enige optie om haar te vervangen. Ik kon de ploeg niet laten zitten", vertelde Markus die, nadat de mannen de vijfde tussentijd hadden neergezet, met Loes Adegeest en Shirin van Anrooij op pad ging. Na een kilometer of tien haakte ze af. "Dat was zo afgesproken. Als je het parcours niet hebt verkend is het niet makkelijk om vol mee te rijden."
Zevende
Daan Hoole was al gevallen, risico nemen was geen optie voor Markus. "Het is best gek, zo rijden. Ik vind het een hartstikke mooi onderdeel. Ik had hier liever met 110 procent focus gestaan, maar dat kon vandaag niet. Ik heb alles gericht op de individuele tijdrit. Ik wilde geen risico nemen."
Hoole baalde van zijn val, de tweede na die in de wegrace. "Het was een domme fout. Ik kwam al niet goed uit de bocht ervoor, sneed daarom de volgende niet scherp genoeg aan en belandde in de hekken. Jammer, ik voelde me goed en er kwam nog een stuk waar je een beetje het verschil kon maken", vertelde de renner van Lidl-Trek, die vrijdag de individuele tijdrit bij de mannen rijdt. "Tot nu toe verloopt dit WK niet heel positief. Dat hoop ik vrijdag goed te maken."
Nederland eindigde als zevende. De titel was voor Zwitserland, ondanks een val van Marlen Reusser.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
2 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 dag geleden