Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Late wisselingen nekken Nederland op mixed relay bij WK wielrennen

Late wisselingen nekken Nederland op mixed relay bij WK wielrennen

GLASGOW (ANP) - Nederland deed dinsdag bij de WK wielrennen in Glasgow niet mee in de strijd om de medailles op de mixed relay. Het was een scenario dat kort voor de start eigenlijk al was te voorzien. Maandag moest Tim van Dijke worden ingevlogen om zijn in de wegrace gevallen broer Mick voor de gemengde ploegentijdrit te vervangen.

Op de ochtend voor de wedstrijd haakte Lorena Wiebes af en werd Riejanne Markus overgehaald te starten in de race waarin eerst drie mannen 20 kilometer afleggen, gevolgd door de vrouwen. Markus, Nederlands kampioene tijdrijden, is eigenlijk in Glasgow voor de individuele tijdrit van donderdag.

"Het was even schakelen. Ik was de enige optie om haar te vervangen. Ik kon de ploeg niet laten zitten", vertelde Markus die, nadat de mannen de vijfde tussentijd hadden neergezet, met Loes Adegeest en Shirin van Anrooij op pad ging. Na een kilometer of tien haakte ze af. "Dat was zo afgesproken. Als je het parcours niet hebt verkend is het niet makkelijk om vol mee te rijden."

Zevende

Daan Hoole was al gevallen, risico nemen was geen optie voor Markus. "Het is best gek, zo rijden. Ik vind het een hartstikke mooi onderdeel. Ik had hier liever met 110 procent focus gestaan, maar dat kon vandaag niet. Ik heb alles gericht op de individuele tijdrit. Ik wilde geen risico nemen."

Hoole baalde van zijn val, de tweede na die in de wegrace. "Het was een domme fout. Ik kwam al niet goed uit de bocht ervoor, sneed daarom de volgende niet scherp genoeg aan en belandde in de hekken. Jammer, ik voelde me goed en er kwam nog een stuk waar je een beetje het verschil kon maken", vertelde de renner van Lidl-Trek, die vrijdag de individuele tijdrit bij de mannen rijdt. "Tot nu toe verloopt dit WK niet heel positief. Dat hoop ik vrijdag goed te maken."

Nederland eindigde als zevende. De titel was voor Zwitserland, ondanks een val van Marlen Reusser.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

1 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

10 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

11 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

14 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

15 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

15 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

16 uur geleden