Late wisselingen nekken Nederland op mixed relay bij WK wielrennen
GLASGOW (ANP) - Nederland deed dinsdag bij de WK wielrennen in Glasgow niet mee in de strijd om de medailles op de mixed relay. Het was een scenario dat kort voor de start eigenlijk al was te voorzien. Maandag moest Tim van Dijke worden ingevlogen om zijn in de wegrace gevallen broer Mick voor de gemengde ploegentijdrit te vervangen.
Op de ochtend voor de wedstrijd haakte Lorena Wiebes af en werd Riejanne Markus overgehaald te starten in de race waarin eerst drie mannen 20 kilometer afleggen, gevolgd door de vrouwen. Markus, Nederlands kampioene tijdrijden, is eigenlijk in Glasgow voor de individuele tijdrit van donderdag.
"Het was even schakelen. Ik was de enige optie om haar te vervangen. Ik kon de ploeg niet laten zitten", vertelde Markus die, nadat de mannen de vijfde tussentijd hadden neergezet, met Loes Adegeest en Shirin van Anrooij op pad ging. Na een kilometer of tien haakte ze af. "Dat was zo afgesproken. Als je het parcours niet hebt verkend is het niet makkelijk om vol mee te rijden."
Zevende
Daan Hoole was al gevallen, risico nemen was geen optie voor Markus. "Het is best gek, zo rijden. Ik vind het een hartstikke mooi onderdeel. Ik had hier liever met 110 procent focus gestaan, maar dat kon vandaag niet. Ik heb alles gericht op de individuele tijdrit. Ik wilde geen risico nemen."
Hoole baalde van zijn val, de tweede na die in de wegrace. "Het was een domme fout. Ik kwam al niet goed uit de bocht ervoor, sneed daarom de volgende niet scherp genoeg aan en belandde in de hekken. Jammer, ik voelde me goed en er kwam nog een stuk waar je een beetje het verschil kon maken", vertelde de renner van Lidl-Trek, die vrijdag de individuele tijdrit bij de mannen rijdt. "Tot nu toe verloopt dit WK niet heel positief. Dat hoop ik vrijdag goed te maken."
Nederland eindigde als zevende. De titel was voor Zwitserland, ondanks een val van Marlen Reusser.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
18 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden