Late treffer Dumfries houdt Oranje in positie voor kwartfinale
BOEDAPEST (ANP) - Denzel Dumfries heeft het Nederlands elftal in een goede positie gehouden voor een plek in de kwartfinales van de Nations League. De verdediger hielp Oranje in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Hongarije aan een gelijkspel (1-1), even nadat aanvoerder Virgil van Dijk met een tweede gele kaart van het veld was gestuurd.
Duitsland leidt de poule halverwege de groepsfase met 7 punten. Nederland heeft 5 punten en Hongarije (2 punten) en Bosnië en Herzegovina (1 punt) volgen op gepaste afstand. Oranje gaat maandag op bezoek bij Duitsland in München.
Ronald Koeman hoopte dat zijn ploeg met evenveel energie zou spelen als in de aantrekkelijke duels van vorige maand tegen Bosnië (5-2) en Duitsland (0-0). Maar voor Oranje was het lastig voetballen tegen een ploeg die massaal verdedigde en veel overtredingen maakte. Hongarije hield de ruimtes rond het eigen strafschopgebied klein, na de teleurstellende resultaten tegen Duitsland (5-0) en Bosnië (0-0).
Veel balbezit
Oranje had veel balbezit maar werd nauwelijks gevaarlijk. Hongarije gokte op een hoekschop, vrije trap of snelle counter en dat bleek een effectieve tactiek. Roland Sallai raakte de paal, na een slim genomen corner van Dominik Szoboszlai. Hij scoorde wel in de 32e minuut nadat Tijjani Reijnders balverlies leed op het middenveld. Sallai stond wel erg vrij toen Zsolt Nagy hem aanspeelde (1-0).
Oranje startte met Joshua Zirkzee als spits in plaats van Brian Brobbey. Quinten Timber en Micky van de Ven namen de plaatsen in van de geblesseerde Jerdy Schouten en Nathan Aké. Koeman miste nog veel meer spelers, onder wie Frenkie de Jong, Memphis Depay, Teun Koopmeiners, Jurriën Timber, Joey Veerman, Wout Weghorst en Jan Paul van Hecke.
Lastig
Oranje kwam voor rust tweemaal in de buurt van een treffer. Maar Reijnders stuitte op doelman Dénes Dibusz en Cody Gakpo slaagde er niet in te scoren na een indirecte vrije trap. Na rust verhoogde Nederland de druk op de defensie van de thuisploeg. Maar Stefan de Vrij miste tweemaal met zijn hoofd en Reijnders kreeg de bal niet bij de vrijstaande Denzel Dumfries.
Zirkzee bleef het lastig houden tegen de Hongaarse verdedigers, maar Koeman wachtte tot de 75e minuut met wisselen. Zirkzee moest plaatsmaken voor Brobbey en Guus Til en Donyell Malen kwamen voor Timber en De Vrij. Brobbey had met zijn eerste balcontact moeten scoren maar kopte naast. Van Dijk kreeg vervolgens twee gele kaarten binnen drie minuten, voor commentaar op de leiding en een overtreding, en moest vertrekken. Uiteindelijk zorgde Dumfries toch nog voor opluchting bij Oranje.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
6 uur geleden