Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Late treffer Dumfries houdt Oranje in positie voor kwartfinale

Late treffer Dumfries houdt Oranje in positie voor kwartfinale

BOEDAPEST (ANP) - Denzel Dumfries heeft het Nederlands elftal in een goede positie gehouden voor een plek in de kwartfinales van de Nations League. De verdediger hielp Oranje in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Hongarije aan een gelijkspel (1-1), even nadat aanvoerder Virgil van Dijk met een tweede gele kaart van het veld was gestuurd.

Duitsland leidt de poule halverwege de groepsfase met 7 punten. Nederland heeft 5 punten en Hongarije (2 punten) en Bosnië en Herzegovina (1 punt) volgen op gepaste afstand. Oranje gaat maandag op bezoek bij Duitsland in München.

Ronald Koeman hoopte dat zijn ploeg met evenveel energie zou spelen als in de aantrekkelijke duels van vorige maand tegen Bosnië (5-2) en Duitsland (0-0). Maar voor Oranje was het lastig voetballen tegen een ploeg die massaal verdedigde en veel overtredingen maakte. Hongarije hield de ruimtes rond het eigen strafschopgebied klein, na de teleurstellende resultaten tegen Duitsland (5-0) en Bosnië (0-0).

Veel balbezit

Oranje had veel balbezit maar werd nauwelijks gevaarlijk. Hongarije gokte op een hoekschop, vrije trap of snelle counter en dat bleek een effectieve tactiek. Roland Sallai raakte de paal, na een slim genomen corner van Dominik Szoboszlai. Hij scoorde wel in de 32e minuut nadat Tijjani Reijnders balverlies leed op het middenveld. Sallai stond wel erg vrij toen Zsolt Nagy hem aanspeelde (1-0).

Oranje startte met Joshua Zirkzee als spits in plaats van Brian Brobbey. Quinten Timber en Micky van de Ven namen de plaatsen in van de geblesseerde Jerdy Schouten en Nathan Aké. Koeman miste nog veel meer spelers, onder wie Frenkie de Jong, Memphis Depay, Teun Koopmeiners, Jurriën Timber, Joey Veerman, Wout Weghorst en Jan Paul van Hecke.

Lastig

Oranje kwam voor rust tweemaal in de buurt van een treffer. Maar Reijnders stuitte op doelman Dénes Dibusz en Cody Gakpo slaagde er niet in te scoren na een indirecte vrije trap. Na rust verhoogde Nederland de druk op de defensie van de thuisploeg. Maar Stefan de Vrij miste tweemaal met zijn hoofd en Reijnders kreeg de bal niet bij de vrijstaande Denzel Dumfries.

Zirkzee bleef het lastig houden tegen de Hongaarse verdedigers, maar Koeman wachtte tot de 75e minuut met wisselen. Zirkzee moest plaatsmaken voor Brobbey en Guus Til en Donyell Malen kwamen voor Timber en De Vrij. Brobbey had met zijn eerste balcontact moeten scoren maar kopte naast. Van Dijk kreeg vervolgens twee gele kaarten binnen drie minuten, voor commentaar op de leiding en een overtreding, en moest vertrekken. Uiteindelijk zorgde Dumfries toch nog voor opluchting bij Oranje.

Meer uit Voetbal

Maatsen en Geertruida op reservelijst Oranje voor WK

ZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.

41 minuten geleden
WK-selectie Oranje op dertien plaatsen anders dan op EK

ZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.

43 minuten geleden
Koeman laat Liverpool-speler Frimpong buiten WK-selectie

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.

1 uur geleden
Verdediger De Vrij mist WK, Depay en Timber wel in selectie

ZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.

1 uur geleden
Koeman neemt middenvelders De Roon en Til mee naar WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles legt met Noor Haug nieuwe keeper vast

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.

2 uur geleden
Voetbalster Dijkstra verruilt VfL Wolfsburg voor Tottenham

LONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".

3 uur geleden