Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Late aanval levert Arensman plek winst op in klassement Vuelta

Late aanval levert Arensman plek winst op in klassement Vuelta

PUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman heeft op de voorlaatste dag van de Ronde van Spanje een plek winst geboekt in het algemeen klassement dankzij een aanval in de finale. De 22-jarige Nederlander wist koploper Richard Carapaz niet meer te achterhalen, maar nam wel de zesde plek in het klassement over van de Spanjaard Carlos Rodríguez.

"Ik ben in de laatste 4 kilometer vol gas gegaan", zei Arensman, die op de slotklim wegsprong uit de groep met rodetruidrager Remco Evenepoel. De kopman van Team DSM reed in hoog tempo richting de al lang op kop rijdende Carapaz, maar de olympisch kampioen uit Ecuador wist net uit de greep van Arensman te blijven. De Nederlander kwam op 8 seconden als tweede over de streep en passeerde dankzij de bonificatieseconden Rodríguez in het klassement. Hij heeft nu precies 1 seconde voorsprong op de 21-jarige Spanjaard van Ineos Grenadiers.

"Zesde worden in de Vuelta is een heel mooie prestatie", zei Arensman. "Ik wil die plek zondag in de slotetappe veiligstellen." De wielrenner uit Deil won vorige week in de Sierra Nevada de vijftiende etappe in de Vuelta, die zondag eindigt met een korte en vlakke etappe naar Madrid.

Meer uit Sport

Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

3 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

4 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

5 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

6 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

9 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

21 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

1 dag geleden