Late aanval levert Arensman plek winst op in klassement Vuelta
PUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman heeft op de voorlaatste dag van de Ronde van Spanje een plek winst geboekt in het algemeen klassement dankzij een aanval in de finale. De 22-jarige Nederlander wist koploper Richard Carapaz niet meer te achterhalen, maar nam wel de zesde plek in het klassement over van de Spanjaard Carlos Rodríguez.
"Ik ben in de laatste 4 kilometer vol gas gegaan", zei Arensman, die op de slotklim wegsprong uit de groep met rodetruidrager Remco Evenepoel. De kopman van Team DSM reed in hoog tempo richting de al lang op kop rijdende Carapaz, maar de olympisch kampioen uit Ecuador wist net uit de greep van Arensman te blijven. De Nederlander kwam op 8 seconden als tweede over de streep en passeerde dankzij de bonificatieseconden Rodríguez in het klassement. Hij heeft nu precies 1 seconde voorsprong op de 21-jarige Spanjaard van Ineos Grenadiers.
"Zesde worden in de Vuelta is een heel mooie prestatie", zei Arensman. "Ik wil die plek zondag in de slotetappe veiligstellen." De wielrenner uit Deil won vorige week in de Sierra Nevada de vijftiende etappe in de Vuelta, die zondag eindigt met een korte en vlakke etappe naar Madrid.
Meer uit Sport
HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
17 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geleden