'Lastig voor scholen om te werken met kleine groepjes'
DEN HAAG (ANP) - Het kost scholen moeite om met kleine groepjes te werken. Dat concludeert de Algemene Vereniging Schoolleiders na een peiling onder duizend basisschooldirecteuren. De scholen kregen bij de heropening het advies om met kleine groepjes of halve klassen te werken om te voorkomen dat een hele klas in quarantaine moet na een coronabesmetting bij een leerling.
Volgens het onderzoek lukt dit op 59 procent van de scholen niet. In totaal 30 procent geeft aan dat het enigszins lukt, voor 7 procent werkt dit prima.
Ook dragen kinderen uit de groepen 7 en 8 niet op alle scholen mondkapjes. Dat gebeurt volgens het onderzoek op 53 procent van de scholen, waarvan de meerderheid (49 procent) alleen in de gang en een kleine groep (4 procent) dat ook in de klas doet. Op bijna de helft van de scholen worden door leerlingen helemaal geen mondkapjes gedragen. Op 66 procent van de scholen dragen leerkrachten een mondkapje, van wie ruim de helft alleen in de gang.
Volgens het onderzoek ging maandag bijna de helft van de scholen open, een groot deel (47 procent) volgde een dag later. Veel scholen bleven maandag nog dicht vanwege de sneeuw. Vanaf woensdag waren bijna alle scholen weer open, slechts 0,3 procent van de scholen is nog dicht. "Het is prijzenswaardig dat zoveel schoolleiders de deuren hebben geopend", zegt AVS-voorzitter Petra van Haren.
Vorige week gaf een meerderheid van de schoolleiders aan in het belang van de leerling de scholen te openen, maar in het belang van de leraren nog wat zorgen te hebben. "We zien dat scholen het in het belang van de leerlingen het gewoon zijn gaan doen. Dat is top, maar vraagt van de politiek wel stappen om het zo veilig mogelijk te maken."
Op de meeste scholen (52 procent) is zo’n 2 procent van de leerlingen niet op school vanwege coronagerelateerde redenen. Op 98,4 procent van de scholen zijn alle leerlingen in beeld. Slechts 1,6 procent mist nog één of meerdere leerlingen, gemiddeld 1,9 leerlingen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS verstuurt nog steeds maandelijks honderden onterechte boetes aan mensen die een OV-fiets met een elektronisch slot huren. RTL signaleerde dat probleem begin augustus. Een NS-woordvoerder zegt maandag dat het bedrijf werkt aan een oplossing, maar dat die er nog altijd niet is. "Er worden nog steeds boetes foutief verstuurd, maar sinds de zomer worden klanten wel beter geholpen."
26 minuten geledenMARGRATEN (ANP) - De beheerder van de Amerikaanse begraafplaats in Margraten moet de verhalen van zwarte Amerikaanse soldaten een permanente plek geven in het bezoekerscentrum van de begraafplaats. Die oproep doet burgemeester Alain Krijnen van de gemeente Eijsden-Margraten maandagmiddag, een paar dagen nadat via NRC bekend was geworden dat twee informatiepanelen over Afro-Amerikaanse militairen zonder toelichting waren weggehaald.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij terugkeer van afgewezen asielzoekers moet voorrang worden gegeven aan vrijwillige in plaats van verplichte terugkeer, stelt VVD-Europarlementariër Malik Azmani voor. Dat is volgens hem effectiever, goedkoper en humaner, zei hij maandag in een toelichting tegen journalisten. Dit is een van de onderdelen van zijn voorstel voor nieuwe terugkeerregels die in de hele EU moeten gaan gelden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie wil hagelgeweren kopen met munitie of een net om drones neer te halen. Ongewenste drones zijn een steeds grotere opgave voor Nederland en bondgenoten, in geval van oorlog maar ook nu al.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de herdenking van de razzia van Rotterdam ligt de focus dit jaar op de vrouwen die achterbleven nadat hun mannen en zoons waren weggevoerd. Tijdens deze razzia op 10 en 11 november 1944 werden 52.000 mannen en jongens uit Rotterdam en Schiedam door de nazi's gedeporteerd naar Duitsland om er dwangarbeid te verrichten. Hun vrouwen en moeders bleven in grote onzekerheid achter en leden onder gebrek aan voedsel en brandstof.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 57-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) die terecht moest staan voor het seksueel misbruik van ten minste zeven minderjarigen, is dood in zijn cel gevonden in Nieuwegein. Dat bevestigt een woordvoerder van de rechtbank. De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen de man begon maandagochtend bij de rechtbank op Schiphol en is nu voor onbepaalde tijd opgeschort.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft 2,5 miljard euro klaargezet voor wegen, fietspaden en tramlijnen van en naar nieuwe woonwijken. Het geld was al afgesproken in het regeerakkoord door de toenmalige coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB en wordt nu door de drie betrokken bewindslieden verdeeld.
3 uur geleden