Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lasterzaak tegen Trump na bijna vijf jaar gestaakt

Lasterzaak tegen Trump na bijna vijf jaar gestaakt

NEW YORK (ANP) - Een vrouw die oud-president Donald Trump voor de rechter daagde om laster, heeft haar rechtszaak na bijna vijf jaar procederen gestaakt. Summer Zervos spande de zaak begin 2017 aan omdat Trump volgens haar valse en beledigende uitspraken had gedaan toen hij beschuldigingen van seksuele intimidatie weersprak.

Enkele weken voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2016 verklaarde Zervos, die in 2007 deelnam aan de realityshow The Apprentice, dat Trump haar had aangerand. Hij zou haar ongevraagd hebben gezoend.

Bij een latere afspraak over een baan zou Trump dat opnieuw hebben gedaan en zou hij haar bij een borst hebben gepakt. Trump ontkende de beschuldigingen, bestempelde die als "politiek gemotiveerd" en noemde Zervos een leugenaar. De 75-jarige Trump is door meer vrouwen van seksuele intimidatie beschuldigd.

De hoogste rechtbank in New York bepaalde begin dit jaar nog dat de lasterzaak kon doorgaan. Trump zei toen hij president was dat hij in die positie niet kon worden berecht. Zervos had de rechter gevraagd of de zaak nu wel kon worden behandeld en kreeg gelijk.

Volgens Amerikaanse media is er geen sprake van een schikking of compensatie tussen Zervos en Trump. "Na vijf jaar wil mevrouw Zervos niet langer procederen tegen de beklaagde en heeft ze het recht gekregen om vrijuit over haar ervaring te spreken", zeggen haar advocaten in een verklaring. "Mevrouw Zervos blijft bij de beschuldigingen in haar klacht en heeft geen compensatie aanvaard."

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

2 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

2 uur geleden
Letse president kiest oppositielid voor premierschap

RIGA (ANP/RTR/AFP) - De Letse president Edgars Rinkēvičs heeft Andris Kulbergs, lid van de conservatieve oppositie, voorgedragen als de volgende minister-president. De zittende premier Evika Siliņa maakte deze week bekend terug te treden na een politieke crisis rond Oekraïense drones die het Letse luchtruim waren binnengevlogen.

3 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

4 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

5 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

5 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

6 uur geleden