Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lasterzaak tegen Trump na bijna vijf jaar gestaakt

Lasterzaak tegen Trump na bijna vijf jaar gestaakt

NEW YORK (ANP) - Een vrouw die oud-president Donald Trump voor de rechter daagde om laster, heeft haar rechtszaak na bijna vijf jaar procederen gestaakt. Summer Zervos spande de zaak begin 2017 aan omdat Trump volgens haar valse en beledigende uitspraken had gedaan toen hij beschuldigingen van seksuele intimidatie weersprak.

Enkele weken voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2016 verklaarde Zervos, die in 2007 deelnam aan de realityshow The Apprentice, dat Trump haar had aangerand. Hij zou haar ongevraagd hebben gezoend.

Bij een latere afspraak over een baan zou Trump dat opnieuw hebben gedaan en zou hij haar bij een borst hebben gepakt. Trump ontkende de beschuldigingen, bestempelde die als "politiek gemotiveerd" en noemde Zervos een leugenaar. De 75-jarige Trump is door meer vrouwen van seksuele intimidatie beschuldigd.

De hoogste rechtbank in New York bepaalde begin dit jaar nog dat de lasterzaak kon doorgaan. Trump zei toen hij president was dat hij in die positie niet kon worden berecht. Zervos had de rechter gevraagd of de zaak nu wel kon worden behandeld en kreeg gelijk.

Volgens Amerikaanse media is er geen sprake van een schikking of compensatie tussen Zervos en Trump. "Na vijf jaar wil mevrouw Zervos niet langer procederen tegen de beklaagde en heeft ze het recht gekregen om vrijuit over haar ervaring te spreken", zeggen haar advocaten in een verklaring. "Mevrouw Zervos blijft bij de beschuldigingen in haar klacht en heeft geen compensatie aanvaard."

Meer uit Buitenland

In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

26 minuten geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

26 minuten geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

3 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

3 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

4 uur geleden
Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

5 uur geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

6 uur geleden