Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lasterzaak tegen Trump na bijna vijf jaar gestaakt

Lasterzaak tegen Trump na bijna vijf jaar gestaakt

NEW YORK (ANP) - Een vrouw die oud-president Donald Trump voor de rechter daagde om laster, heeft haar rechtszaak na bijna vijf jaar procederen gestaakt. Summer Zervos spande de zaak begin 2017 aan omdat Trump volgens haar valse en beledigende uitspraken had gedaan toen hij beschuldigingen van seksuele intimidatie weersprak.

Enkele weken voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2016 verklaarde Zervos, die in 2007 deelnam aan de realityshow The Apprentice, dat Trump haar had aangerand. Hij zou haar ongevraagd hebben gezoend.

Bij een latere afspraak over een baan zou Trump dat opnieuw hebben gedaan en zou hij haar bij een borst hebben gepakt. Trump ontkende de beschuldigingen, bestempelde die als "politiek gemotiveerd" en noemde Zervos een leugenaar. De 75-jarige Trump is door meer vrouwen van seksuele intimidatie beschuldigd.

De hoogste rechtbank in New York bepaalde begin dit jaar nog dat de lasterzaak kon doorgaan. Trump zei toen hij president was dat hij in die positie niet kon worden berecht. Zervos had de rechter gevraagd of de zaak nu wel kon worden behandeld en kreeg gelijk.

Volgens Amerikaanse media is er geen sprake van een schikking of compensatie tussen Zervos en Trump. "Na vijf jaar wil mevrouw Zervos niet langer procederen tegen de beklaagde en heeft ze het recht gekregen om vrijuit over haar ervaring te spreken", zeggen haar advocaten in een verklaring. "Mevrouw Zervos blijft bij de beschuldigingen in haar klacht en heeft geen compensatie aanvaard."

Meer uit Buitenland

Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is voor altijd. "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

7 minuten geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

35 minuten geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

1 uur geleden
Interim-president Venezuela vervangt topmilitairen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.

1 uur geleden
Reddingswerkers veroorzaken ongelukken om te kunnen helpen

LÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.

2 uur geleden
Islamitische landen kondigen gezamenlijke deelname vredesraad aan

RIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.

3 uur geleden
Denen blij dat Trump geen geweld wil gebruiken bij Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/RTR/AFP) - De Deense regering is blij dat de Amerikaanse president Trump geen geweld wil gebruiken bij de gewenste inlijving van Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Het is positief dat Trump zegt dat hij niet van plan is geweld te gebruiken, aldus de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Maar de aanspraken blijven overeind en het probleem dus ook, aldus minister Lars Løkke Rasmussen.

3 uur geleden