Laschet zet concurrent Scholz onder druk in begin Duits debat
BERLIJN (ANP) - De bondskanselierskandidaat namens het CDU Armin Laschet heeft zijn voornaamste concurrent Olaf Scholz van de sociaaldemocraten (SPD) direct hard aangevallen tijdens het televisiedebat. Laschet leek direct van plan de druk op de koploper in de peilingen op te voeren.
In het zogeheten 'Triell', een duel met drie deelnemers, hebben Laschet en Scholz de pijlen vooral op elkaar gericht. De derde politica die deelneemt is Annalena Baerbock van de Groenen. Zij staat iets meer aan de kant van Scholz, de twee politici hebben al aangegeven samen in een coalitie te willen.
Laschet begon met een aanval op Scholz die niet wil uitsluiten dat hij met de uiterst linkse Die Linke gaat regeren. "Burgers verdienen te weten of u met hen in zee gaat voor ze op u stemmen."
Kritiek
Baerbock zei op haar beurt dat ze wil dat Laschet uitsluit dat hij met de populistisch-rechtse partij AfD gaat regeren. Laschet zei dat hij sowieso niet in een coalitie wil met AfD of Die Linke.
De premier van Noordrijn-Westfalen Laschet uitte ook kritiek op Scholz over de inval die recent is gedaan bij zijn ministerie van Financiën. "U had toezicht moeten houden, maar deed dat niet. Ook heeft u ons justitieapparaat afgevallen door kritisch te zijn over de inval." Scholz diende Laschet van repliek door te zeggen dat hij een verkeerde indruk wekt. De inval was niet gericht tegen zijn ministerie, aldus Scholz, maar tegen een bepaalde onderzoekseenheid.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
39 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
56 minuten geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.
4 uur geleden