Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laschet zet concurrent Scholz onder druk in begin Duits debat

Laschet zet concurrent Scholz onder druk in begin Duits debat

BERLIJN (ANP) - De bondskanselierskandidaat namens het CDU Armin Laschet heeft zijn voornaamste concurrent Olaf Scholz van de sociaaldemocraten (SPD) direct hard aangevallen tijdens het televisiedebat. Laschet leek direct van plan de druk op de koploper in de peilingen op te voeren.

In het zogeheten 'Triell', een duel met drie deelnemers, hebben Laschet en Scholz de pijlen vooral op elkaar gericht. De derde politica die deelneemt is Annalena Baerbock van de Groenen. Zij staat iets meer aan de kant van Scholz, de twee politici hebben al aangegeven samen in een coalitie te willen.

Laschet begon met een aanval op Scholz die niet wil uitsluiten dat hij met de uiterst linkse Die Linke gaat regeren. "Burgers verdienen te weten of u met hen in zee gaat voor ze op u stemmen."

Kritiek

Baerbock zei op haar beurt dat ze wil dat Laschet uitsluit dat hij met de populistisch-rechtse partij AfD gaat regeren. Laschet zei dat hij sowieso niet in een coalitie wil met AfD of Die Linke.

De premier van Noordrijn-Westfalen Laschet uitte ook kritiek op Scholz over de inval die recent is gedaan bij zijn ministerie van Financiën. "U had toezicht moeten houden, maar deed dat niet. Ook heeft u ons justitieapparaat afgevallen door kritisch te zijn over de inval." Scholz diende Laschet van repliek door te zeggen dat hij een verkeerde indruk wekt. De inval was niet gericht tegen zijn ministerie, aldus Scholz, maar tegen een bepaalde onderzoekseenheid.

Meer uit Buitenland

Le Pen belooft harde aanpak criminaliteit bij begin campagne

ORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.

1 uur geleden
Nieuwe protesten in Tirana ondanks extra maatregelen

TIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.

2 uur geleden
Oppositieleider María Corina Machado aangekomen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.

2 uur geleden
Lula en Bolsonaro doen bij stemlokalen laatste oproep aan kiezers

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.

3 uur geleden
Hoge opkomst bij vervroegde verkiezingen in Servië

BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.

4 uur geleden
Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

5 uur geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

5 uur geleden