Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laschet zet concurrent Scholz onder druk in begin Duits debat

Laschet zet concurrent Scholz onder druk in begin Duits debat

BERLIJN (ANP) - De bondskanselierskandidaat namens het CDU Armin Laschet heeft zijn voornaamste concurrent Olaf Scholz van de sociaaldemocraten (SPD) direct hard aangevallen tijdens het televisiedebat. Laschet leek direct van plan de druk op de koploper in de peilingen op te voeren.

In het zogeheten 'Triell', een duel met drie deelnemers, hebben Laschet en Scholz de pijlen vooral op elkaar gericht. De derde politica die deelneemt is Annalena Baerbock van de Groenen. Zij staat iets meer aan de kant van Scholz, de twee politici hebben al aangegeven samen in een coalitie te willen.

Laschet begon met een aanval op Scholz die niet wil uitsluiten dat hij met de uiterst linkse Die Linke gaat regeren. "Burgers verdienen te weten of u met hen in zee gaat voor ze op u stemmen."

Kritiek

Baerbock zei op haar beurt dat ze wil dat Laschet uitsluit dat hij met de populistisch-rechtse partij AfD gaat regeren. Laschet zei dat hij sowieso niet in een coalitie wil met AfD of Die Linke.

De premier van Noordrijn-Westfalen Laschet uitte ook kritiek op Scholz over de inval die recent is gedaan bij zijn ministerie van Financiën. "U had toezicht moeten houden, maar deed dat niet. Ook heeft u ons justitieapparaat afgevallen door kritisch te zijn over de inval." Scholz diende Laschet van repliek door te zeggen dat hij een verkeerde indruk wekt. De inval was niet gericht tegen zijn ministerie, aldus Scholz, maar tegen een bepaalde onderzoekseenheid.

Meer uit Buitenland

Netanyahu beveelt onderzoek naar bronnen van bekroonde Gaza-film

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.

6 uur geleden
Zelensky: Rusland valt energiecentrale aan na aankondiging Trump

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.

6 uur geleden
Veel doden bij luchtaanval op goudmijn bij grens Soedan en Egypte

KHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.

6 uur geleden
Tienduizenden mensen lopen mee in klimaatmars door Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.

9 uur geleden
Saudi-Arabië meldt nieuwe aanval op luchthaven van Riyad

RIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.

11 uur geleden
Trump: per direct 'energiebestand' tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.

12 uur geleden
Dodental na kapseizen boot bij Djibouti loopt verder op

DJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.

12 uur geleden