 
                    Laschet zet concurrent Scholz onder druk in begin Duits debat
BERLIJN (ANP) - De bondskanselierskandidaat namens het CDU Armin Laschet heeft zijn voornaamste concurrent Olaf Scholz van de sociaaldemocraten (SPD) direct hard aangevallen tijdens het televisiedebat. Laschet leek direct van plan de druk op de koploper in de peilingen op te voeren.
In het zogeheten 'Triell', een duel met drie deelnemers, hebben Laschet en Scholz de pijlen vooral op elkaar gericht. De derde politica die deelneemt is Annalena Baerbock van de Groenen. Zij staat iets meer aan de kant van Scholz, de twee politici hebben al aangegeven samen in een coalitie te willen.
Laschet begon met een aanval op Scholz die niet wil uitsluiten dat hij met de uiterst linkse Die Linke gaat regeren. "Burgers verdienen te weten of u met hen in zee gaat voor ze op u stemmen."
Kritiek
Baerbock zei op haar beurt dat ze wil dat Laschet uitsluit dat hij met de populistisch-rechtse partij AfD gaat regeren. Laschet zei dat hij sowieso niet in een coalitie wil met AfD of Die Linke.
De premier van Noordrijn-Westfalen Laschet uitte ook kritiek op Scholz over de inval die recent is gedaan bij zijn ministerie van Financiën. "U had toezicht moeten houden, maar deed dat niet. Ook heeft u ons justitieapparaat afgevallen door kritisch te zijn over de inval." Scholz diende Laschet van repliek door te zeggen dat hij een verkeerde indruk wekt. De inval was niet gericht tegen zijn ministerie, aldus Scholz, maar tegen een bepaalde onderzoekseenheid.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland een nachtelijke aanval heeft uitgevoerd op de noordoostelijke stad Soemy. Daarbij zijn elf gewonden gevallen, onder wie vier kinderen, aldus de Oekraïense hulpdiensten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft mogelijke doelen in Venezuela geïnventariseerd die volgens de VS een rol spelen bij de smokkel van drugs, schrijft The Wall Street Journal op basis van overheidsbronnen. Het zou gaan om onder meer vliegvelden en marinebases van de Venezolaanse krijgsmacht. Vooralsnog hebben de VS niet besloten of ook daadwerkelijk zal worden aangevallen, aldus de krant.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft sinds augustus 23 keer de omstreden Novator 9M729-kruisraket ingezet in de oorlog in Oekraïne. Dat zeggen bronnen binnen de Oekraïense regering volgens persbureau Reuters. Het is de eerste keer dat wordt gezien dat de raket is ingezet. De raket zou zijn gebruikt nog geen week nadat Donald Trump en zijn Russische collega-president Vladimir Poetin in Alaska bijeen waren om te spreken over de toekomst van Oekraïne. Volgens Kyiv werd de inzet voor het eerst gezien in 2022.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dertigtal advocaten heeft een klacht ingediend tegen de Franse minister van Justitie Gérald Darmanin wegens belangenverstrengeling, na zijn bezoek aan Nicolas Sarkozy in de gevangenis La Santé. Dat melden Franse media. Volgens de advocaten bedreigt het bezoek van Darmanin aan de voormalig president de gerechtelijke onafhankelijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten annuleerden de geplande top tussen president Donald Trump en Vladimir Poetin nadat Rusland een memo had gestuurd aan Washington waarin werd vastgehouden aan harde eisen voor de beëindiging van de oorlog met Oekraïne. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen.
3 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Het dodental door de zware overstromingen in centraal Vietnam is gestegen naar dertien. Elf mensen worden nog vermist.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen "krachtig hun belangen verdedigen", zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth tegen zijn Chinese ambtgenoot Dong Jun tijdens een bijeenkomst in Kuala Lumpur. Hegseth benadrukte daarbij het belang van het handhaven van een machtsevenwicht in de regio.
3 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            