Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laschet vertrekt maandag als premier en gaat naar Duits parlement

Laschet vertrekt maandag als premier en gaat naar Duits parlement

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse toppoliticus Armin Laschet, die eigenlijk bondskanselier Angela Merkel wilde opvolgen maar faalde, doet maandag zijn eerste stap terug. Hij vertrekt als premier van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, wat grenst aan Nederland. De christendemocraat vervolgt zijn politieke carrière als lid van het Duitse parlement in Berlijn.

Hij gaat maandagochtend zijn ontslag indienen, meldt het Duitse persbureau DPA. Hij kan dan dinsdag worden beëdigd als volksvertegenwoordiger voor de CDU tijdens de eerste zitting van het nieuwe parlement na de verkiezingen van eind september. Die verkiezingen verliepen desastreus voor Laschet en zijn christendemocraten met het slechtste resultaat ooit.

Het CDU-kopstuk kon zijn ambitie wel vergeten om de nieuwe bondskanselier te worden, als opvolger van zijn partijgenote Merkel. Drie andere partijen zijn inmiddels begonnen aan coalitie-overleg. Zij hopen dat de sociaaldemocraat Olaf Scholz, nu nog vicekanselier, begin december het stokje kan overnemen.

Ondertussen staat de 60-jarige Laschet onder druk om het leiderschap van de CDU op te geven. Als zijn opvolger in Noordrijn-Westfalen wordt de verkeersminister daar, Hendrik Wüst, voorgedragen.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

3 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

4 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

5 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

5 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

5 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

5 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

5 uur geleden