Laschet vertrekt maandag als premier en gaat naar Duits parlement
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse toppoliticus Armin Laschet, die eigenlijk bondskanselier Angela Merkel wilde opvolgen maar faalde, doet maandag zijn eerste stap terug. Hij vertrekt als premier van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, wat grenst aan Nederland. De christendemocraat vervolgt zijn politieke carrière als lid van het Duitse parlement in Berlijn.
Hij gaat maandagochtend zijn ontslag indienen, meldt het Duitse persbureau DPA. Hij kan dan dinsdag worden beëdigd als volksvertegenwoordiger voor de CDU tijdens de eerste zitting van het nieuwe parlement na de verkiezingen van eind september. Die verkiezingen verliepen desastreus voor Laschet en zijn christendemocraten met het slechtste resultaat ooit.
Het CDU-kopstuk kon zijn ambitie wel vergeten om de nieuwe bondskanselier te worden, als opvolger van zijn partijgenote Merkel. Drie andere partijen zijn inmiddels begonnen aan coalitie-overleg. Zij hopen dat de sociaaldemocraat Olaf Scholz, nu nog vicekanselier, begin december het stokje kan overnemen.
Ondertussen staat de 60-jarige Laschet onder druk om het leiderschap van de CDU op te geven. Als zijn opvolger in Noordrijn-Westfalen wordt de verkeersminister daar, Hendrik Wüst, voorgedragen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
5 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
7 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
10 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
10 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
10 uur geleden