Laschet vertrekt maandag als premier en gaat naar Duits parlement
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse toppoliticus Armin Laschet, die eigenlijk bondskanselier Angela Merkel wilde opvolgen maar faalde, doet maandag zijn eerste stap terug. Hij vertrekt als premier van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, wat grenst aan Nederland. De christendemocraat vervolgt zijn politieke carrière als lid van het Duitse parlement in Berlijn.
Hij gaat maandagochtend zijn ontslag indienen, meldt het Duitse persbureau DPA. Hij kan dan dinsdag worden beëdigd als volksvertegenwoordiger voor de CDU tijdens de eerste zitting van het nieuwe parlement na de verkiezingen van eind september. Die verkiezingen verliepen desastreus voor Laschet en zijn christendemocraten met het slechtste resultaat ooit.
Het CDU-kopstuk kon zijn ambitie wel vergeten om de nieuwe bondskanselier te worden, als opvolger van zijn partijgenote Merkel. Drie andere partijen zijn inmiddels begonnen aan coalitie-overleg. Zij hopen dat de sociaaldemocraat Olaf Scholz, nu nog vicekanselier, begin december het stokje kan overnemen.
Ondertussen staat de 60-jarige Laschet onder druk om het leiderschap van de CDU op te geven. Als zijn opvolger in Noordrijn-Westfalen wordt de verkeersminister daar, Hendrik Wüst, voorgedragen.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
9 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
9 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
11 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
12 uur geleden