Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Laschet belangrijkste kandidaat opvolging Merkel'

'Laschet belangrijkste kandidaat opvolging Merkel'

BERLIJN (ANP/RTR) - Armin Laschet is de belangrijkste kandidaat om Angela Merkel op te volgen als partijleider van de CDU in Duitsland. Meer dan twintig bronnen binnen de partij denken dat de premier van Noordrijn-Westfalen de meerderheid van de partijleden voor zich heeft gewonnen.

Laschet (59) presenteert zich als een kandidaat die Merkels beleid wil voortzetten. De nieuwe partijleider wordt hoogstwaarschijnlijk ook de lijsttrekker van de partij bij de verkiezingen in 2021.

De premier van Noordrijn-Westfalen won vorige maand lokale verkiezingen in de deelstaat. Tijdens een bezoek van Merkel zei ze dat hij "het in zich heeft om mee te doen aan de verkiezingen". Verder heeft ze openlijk geen steun betuigd aan een kandidaat.

De belangrijkste tegenstander van Laschet is Friedrich Merz. De zakenman is populair bij de kiezers, maar heeft minder aanhang binnen de partij. Op 4 december stemt de partij over de opvolger van Merkel.

Meer uit Buitenland

NBC: top Poetin - Trump voorlopig beoogd aan eind van de week

NEW YORK (ANP) - Het moment van een topontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zou volgens de voorlopige plannen eind volgende week zijn. Dit heeft een bron in het Witte Huis tegen de nieuwszender NBC gezegd.

6 uur geleden
Media over Oekraïne-deal: Russen mogen veroverd gebied houden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.

7 uur geleden
Voorzitter Europese Raad wil dat Israël afziet van inname Gaza

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, heeft gezegd dat Israël het besluit de stad Gaza te veroveren zou moeten heroverwegen.

7 uur geleden
Von der Leyen vraagt Israël bezetting Gaza-Stad te heroverwegen

BRUSSEL (ANP) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen wil dat Israël het plan om Gaza-Stad te bezetten niet doorzet. "De beslissing van de Israëlische regering om de militaire operatie in Gaza uit te breiden moet worden heroverwogen", schrijft ze op X.

10 uur geleden
Chinese president Xi belt met Russische ambtgenoot Poetin

BEIJING/NEW DELHI (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over de verwachte ontmoeting van Poetin en president Donald Trump.

11 uur geleden
België ontbiedt ambassadeur om Israëlisch plan voor Gaza-Stad

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België heeft de Israëlische ambassadeur Idit Rosenzweig-Abu ontboden. Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot is van plan om haar te vertellen dat België tegenstander is van het besluit om Gaza-Stad te bezetten.

12 uur geleden
Hamas: Gaza-plan Israël is oorlogsmisdaad en offert gijzelaars op

GAZA-STAD (ANP) - Hamas noemt de Israëlische plannen om Gaza-Stad in te nemen een "oorlogsmisdaad", meldt Al Jazeera. Volgens de organisatie brengt Israël de levens van de gijzelaars in gevaar. "Ze weten dat uitbreiding van de agressie betekent dat zij worden geofferd."

12 uur geleden