Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laros loopt in Hengelo nationaal en juniorenrecord op 1000 meter

Laros loopt in Hengelo nationaal en juniorenrecord op 1000 meter

HENGELO (ANP) - Atleet Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een wereldrecord voor junioren én een Nederlands record op de incourante 1000 meter gelopen. Met 2.14,37 won de 19-jarige geboren Oosterhouter zijn race, voor de Belg Pieter Sisk (2.15,52) en Tshepo Tshite uit Zuid-Afrika (2.15,96). Het Nederlands record stond met 2.15,05 sinds 1997 op naam van Marko Koers.

Laros brak vorig jaar al door en verbeterde onder meer het Nederlands record op de 1500 meter. Dat is ook de afstand waarop hij tijdens de Spelen van Parijs uitkomt.

Een zichtbaar genietende Laros vierde zijn winst en record met een opgestoken hand naar het klappende en joelende publiek. "De fans zijn geweldig. Het is lekker om dit resultaat in een race te hebben gehad en te weten dat het goed zit. Ik ga in Parijs gewoon mijn best doen en dan zie ik wel wat het oplevert." Op de WK haalde het toptalent vorig jaar verrassend de finale van de 1500 meter, waarin hij als tiende eindigde.

Meer uit Sport

Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

2 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

4 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

1 dag geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

1 dag geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

1 dag geleden