Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lareb: relatief vaker opgezette lymfeklieren na boostervaccinatie

Lareb: relatief vaker opgezette lymfeklieren na boostervaccinatie

DEN BOSCH (ANP) - Na de boostervaccinatie is relatief vaker een bijwerking van opgezette lymfeklieren gemeld dan na de eerste en tweede prik tegen het coronavirus. In de meldingen die Lareb ontving, zag het bijwerkingencentrum daarnaast dat de reactie eerder na de prik ontstond, gemiddeld een halve dag tot een dag langer aanhield en dat meer melders last hadden van de klieren.

Vergrote lymfeklieren in de hals, oksel of rond het sleutelbeen is een bekende reactie na een vaccinatie. Het kan ontstaan doordat immuuncellen in de klieren actief worden. Sommige melders vertelden aan Lareb dat de lymfeklieren de grootte hadden van een golf- of tennisbal.

Naast opgezette klieren, kwamen er ook meer meldingen binnen over pijn op de plaats waar de prik werd gezet. Andere veelvoorkomende bijwerkingen zijn even vaak gemeld bij Lareb als na het eerste en tweede coronavaccin. Het gaat dan bijvoorbeeld om spierpijn, koorts of koude rillingen.

In januari zei directeur van Lareb Agnes Kant dat er ongeveer duizend meldingen per dag binnenkwamen over de boosterprik, met uitschieters naar 2500 meldingen per dag. Dat waren er meer dan vorig jaar op het hoogtepunt van de vaccinatiecampagne. Ook toen viel Kant op dat er veel meldingen binnenkwamen over de klieren.

Meer uit Binnenland

Politie gebruikte vorig jaar in meer gevallen geweld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.

1 uur geleden
Studie: operatie kind met blindedarmontsteking niet altijd nodig

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.

3 uur geleden
VK repatrieert 10 mensen voor preventieve isolatie om hantavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).

3 uur geleden
Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

6 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

7 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

7 uur geleden
Brand bij noodopvanglocatie Loosdrecht tijdens azc-demonstratie

LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

8 uur geleden