Lareb: 7 meldingen van ontstekingen ruggenmerg na coronaprik
DEN BOSCH (ANP) - Bijwerkingencentrum Lareb heeft tot nu toe zeven meldingen ontvangen van ontstekingen van het ruggenmerg na coronavaccinatie. Bij deze aandoening, genaamd myelitis transversa, ontstaan klachten die passen bij een dwarslaesie.
Het gaat om vijf meldingen na een vaccinatie met AstraZeneca en twee na een prik met het Janssen-vaccin. Het Europees Geneesmiddelenbureau EMA heeft besloten om een waarschuwing van de aandoening op te nemen in de bijsluiters van deze vaccins. Aanleiding waren meldingen wereldwijd en wetenschappelijke onderzoek hierover.
Volgens Lareb is het belangrijk dat de diagnose op tijd wordt gesteld en de behandeling snel kan worden gestart. "Mensen die gevaccineerd zijn met een van deze twee vaccins moeten daarom direct contact opnemen met hun arts als zij de volgende klachten hebben: acute zwakte in de benen, gevoelsstoornissen, verstoring van de blaas of de darmen", aldus het bijwerkingencentrum.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
58 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
16 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
17 uur geleden