Laporte mag overmacht Jumbo-Visma in Gent-Wevelgem bekronen
WEVELGEM (ANP) - De Fransman Christophe Laporte heeft de Belgische wielerkoers Gent-Wevelgem gewonnen. De Nederlandse ploeg Jumbo-Visma bekroonde zo de overmacht die op ruim 50 kilometer voor de streep al tot uiting kwam. Bij de tweede doorkomst op de Kemmelberg gingen Laporte en zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert er samen vandoor waarna ze hun voorsprong uitbouwden tot zo'n 2 minuten.
In de finishstraat bleek dat Laporte (30) mocht winnen. Van Aert was vrijdag al de beste geweest in de E3 Saxo Classic. De Belg Sep Vanmarcke sprintte naar de derde plaats. Olav Kooij (Jumbo-Visma) was de eerste Nederlander op de achtste plaats.
Zo'n 10 kilometer voor de finish was er kort overleg geweest tussen de twee koplopers. "Wout vroeg of ik wilde winnen. Ongelooflijk dat je dat op deze manier kunt doen", vertelde de 30-jarige Fransman. "Wout was sterker dan ik. Ik heb deze zege aan hem te danken."
Kopgroep
Ver voor de heuvelzone was een kopgroep ontstaan van veertien renners met daarbij de Nederlanders Mike Teunissen en Elmar Reinders. Met een voorsprong van anderhalve minuut bereikten ze de eerste doorkomst op de Kemmelberg, waar een viertal in achtervolging ging met de Belg Nathan Van Hooydonck en de Sloveen Matej Mohoric. Niet veel later sloten onder anderen Van Hooydoncks ploeggenoot Laporte en de Deen Søren Kragh Andersen aan.
Na een algehele samensmelting begon de koers bij de tweede doorkomst op de Kemmelberg feitelijk opnieuw. Daar versnelden Van Aert en Laporte en niemand kon volgen. Achter het tweetal ontspon zich in de slotfase nog een strijd om de derde podiumplaats. De Deen Mikkel Bjerg probeerde weg te rijden, Florian Vermeersch en Sep Vanmarcke sloten aan. De laatste won de sprint om plaats 3.
Droom
Laporte was buitengewoon opgetogen met zijn winst. "Het was altijd een droom om een klassieker te winnen en een rit in de Tour de France. Die laatste had ik al. Maar in klassiekers was ik pas twee keer tweede geworden. "Dat was vorig jaar in de E3 Saxo Classic en in Gent-Wevelgem.
Van Aert gunde zijn ploeggenoot de zege. "We hebben tot 10 kilometer voor de streep vol doorgereden. Toen waren we zeker dat een van ons ging winnen. Ik was vrijdag al winnaar en kijk vooral naar de wedstrijden die komen. Christophe had door ziekte een moeilijk begin van het seizoen, maar de 'teamplayer' die hij is verdiende dit gewoon."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.
18 minuten geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.
48 minuten geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft eindelijk zijn eerste zege van dit seizoen binnen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen won in zijn Red Bull na een chaotische aanloop op dominante wijze de Grote Prijs van Bahrein, die in Maleisië werd verreden.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - De startprocedure bij de Grote Prijs van Bahrein is afgebroken, omdat tal van coureurs problemen hadden met hun Formule 1-auto tijdens de opwarmronden. Het leek erop alsof software in de half-elektrische auto's niet functioneerde in de regen. Onder anderen Max Verstappen en Lewis Hamilton ervoeren problemen bij het intrappen van het gaspedaal.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is al vroeg uitgeschakeld in het China Open, een masterstoernooi bij de vrouwen. De nummer 2 van de wereld ging in Beijing in de derde ronde onderuit tegen de Tsjechische Nikola Bartůňková. De nummer 34 van de wereld won in twee sets: 6-4 6-3.
4 uur geledenSEPANG (ANP) - De Grote Prijs van Bahrein in Maleisië start veel later dan de geplande aanvangstijd van 09.00 uur. Er is lang oponthoud door zware regenval op het circuit van Sepang, met ook donder en bliksem erbij.
4 uur geledenMOTEGI (ANP) - Marc Márquez heeft de titelstrijd in de MotoGP bijzonder spannend gemaakt met zijn zesde zege van het seizoen. De Spaanse motorracer, regerend wereldkampioen, won de GP van Japan en verkleinde het verschil met kampioenschapsleider Jorge Martín tot 2 punten. Het seizoen telt nog zes ronden.
5 uur geleden