Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laporte mag overmacht Jumbo-Visma in Gent-Wevelgem bekronen

Laporte mag overmacht Jumbo-Visma in Gent-Wevelgem bekronen

WEVELGEM (ANP) - De Fransman Christophe Laporte heeft de Belgische wielerkoers Gent-Wevelgem gewonnen. De Nederlandse ploeg Jumbo-Visma bekroonde zo de overmacht die op ruim 50 kilometer voor de streep al tot uiting kwam. Bij de tweede doorkomst op de Kemmelberg gingen Laporte en zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert er samen vandoor waarna ze hun voorsprong uitbouwden tot zo'n 2 minuten.

In de finishstraat bleek dat Laporte (30) mocht winnen. Van Aert was vrijdag al de beste geweest in de E3 Saxo Classic. De Belg Sep Vanmarcke sprintte naar de derde plaats. Olav Kooij (Jumbo-Visma) was de eerste Nederlander op de achtste plaats.

Zo'n 10 kilometer voor de finish was er kort overleg geweest tussen de twee koplopers. "Wout vroeg of ik wilde winnen. Ongelooflijk dat je dat op deze manier kunt doen", vertelde de 30-jarige Fransman. "Wout was sterker dan ik. Ik heb deze zege aan hem te danken."

Kopgroep

Ver voor de heuvelzone was een kopgroep ontstaan van veertien renners met daarbij de Nederlanders Mike Teunissen en Elmar Reinders. Met een voorsprong van anderhalve minuut bereikten ze de eerste doorkomst op de Kemmelberg, waar een viertal in achtervolging ging met de Belg Nathan Van Hooydonck en de Sloveen Matej Mohoric. Niet veel later sloten onder anderen Van Hooydoncks ploeggenoot Laporte en de Deen Søren Kragh Andersen aan.

Na een algehele samensmelting begon de koers bij de tweede doorkomst op de Kemmelberg feitelijk opnieuw. Daar versnelden Van Aert en Laporte en niemand kon volgen. Achter het tweetal ontspon zich in de slotfase nog een strijd om de derde podiumplaats. De Deen Mikkel Bjerg probeerde weg te rijden, Florian Vermeersch en Sep Vanmarcke sloten aan. De laatste won de sprint om plaats 3.

Droom

Laporte was buitengewoon opgetogen met zijn winst. "Het was altijd een droom om een klassieker te winnen en een rit in de Tour de France. Die laatste had ik al. Maar in klassiekers was ik pas twee keer tweede geworden. "Dat was vorig jaar in de E3 Saxo Classic en in Gent-Wevelgem.

Van Aert gunde zijn ploeggenoot de zege. "We hebben tot 10 kilometer voor de streep vol doorgereden. Toen waren we zeker dat een van ons ging winnen. Ik was vrijdag al winnaar en kijk vooral naar de wedstrijden die komen. Christophe had door ziekte een moeilijk begin van het seizoen, maar de 'teamplayer' die hij is verdiende dit gewoon."

Meer uit Sport

Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

11 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

12 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

19 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

19 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

1 dag geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

1 dag geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

1 dag geleden