Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laporte (Jumbo-Visma) wint slotrit en klassement in Denemarken

Laporte (Jumbo-Visma) wint slotrit en klassement in Denemarken

VEJLE (ANP) - De Franse wielrenner Christophe Laporte heeft de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 29-jarige renner van Jumbo-Visma klopte Magnus Sheffield in de slotrit naar Vejle en verdrong de Amerikaan van Ineos Grenadiers daardoor ook van de eerste plaats in het algemeen klassement. Sheffield en Laporte stonden voorafgaand aan de vijfde en laatste etappe in tijd gelijk. Dankzij de bonificatieseconden op de streep pakte de Fransman de eindzege.

De 20-jarige Sheffield had woensdag met winst van de individuele tijdrit de leiding genomen in Denemarken. Laporte kwam een dag later qua tijd op gelijke hoogte in de door zijn ploeggenoot Olav Kooij gewonnen etappe. Kooij had ook al de openingsrit van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven.

De laatste etappe ging over 126,5 kilometer van Give naar Vejle, waar de renners enkele lokale rondes moesten rijden. In de laatste ronde ontstond een strijd tussen Ineos Grenadiers en Jumbo-Visma. Op de slotklim duelleerden Sheffield en Laporte om de rit- en eindzege.

Meer uit Sport

Geblesseerde Osaka trekt zich terug uit Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.

1 uur geleden
Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

2 uur geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

3 uur geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

16 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

21 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

22 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

23 uur geleden