Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laporte bekroont wielerdemonstratie Jumbo-Visma in Parijs-Nice

Laporte bekroont wielerdemonstratie Jumbo-Visma in Parijs-Nice

MANTES-LA-VILLE (ANP) - De Fransman Christophe Laporte heeft de eerste etappe van de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De finale van de koers werd volledig beheerst door de ploeg Jumbo-Visma, die een klimmetje op 7 kilometer voor de streep benutte om met drie man weg te rijden. Laporte mocht winnen, voor de Sloveen Primoz Roglic en de Belg Wout van Aert.

Het was een ongekende demonstratie van de Nederlandse ploeg, die met veel ambitie naar Frankrijk is afgereisd. Roglic gaat voor het klassement en met Van Aert durft het team de strijd aan met topsprinters als Fabio Jakobsen en Dylan Groenewegen.

Zo'n duel was op de openingsdag van de achtdaagse rittenkoers voorzien. Er waren wat aanvallen, onder meer van het drietal Jevgeni Fedorov uit Rusland, de Belg Frederik Frison en de Fransman Alexis Gougeard. Met name de ploegen Jumbo en Quick-Step (Jakobsen) zorgden ervoor dat de marge beperkt bleef. Kort na een eerste doorkomst in finishplaats Mantes-la-Ville werden de vluchters ingerekend.

Beloning

Op de Côte de Breuil voerde eerst Jumbo-Belg Nathan Van Hooydonck het tempo op, waarna zijn drie ploeggenoten ervandoor gingen. Alleen de Tsjech Zdenek Stybar kon nog even volgen, maar op de top was ook hij gezien. Als in een ploegentijdrit dook het drietal richting finish. Daar was de Fransman Pierre Latour op 19 seconden de eerste niet-Jumbo-renner die de streep passeerde. Drie tellen later gevolgd door de Deen Mads Pedersen die de pelotonsprint won.

"Dit was niet gepland", vertelde een dolgelukkige Laporte, wiens loyaliteit de komende dagen groot zal zijn. "Ik denk dat we hier iets ongelooflijks hebben laten zien. Ik hoorde kort voor de finish dat ik mocht winnen, zodat ik nu het geel mag dragen. Na een lange periode van trainen is dit een mooie beloning. Ik zal morgen met een 'smile' hier rondrijden. En daarna vooral in dienst van Primoz en Wout rijden." Laporte (29) kwam deze winter over van Cofidis en was vorige week al achtste in Kuurne-Brussel-Kuurne.

Maandag volgt opnieuw een vlakke rit, van Auffargis naar Orléans over 159 kilometer. Parijs-Nice duurt tot en met volgende week zondag.

Meer uit Sport

Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

4 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

4 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

4 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

5 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

6 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

7 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

8 uur geleden