Laporte bekroont wielerdemonstratie Jumbo-Visma in Parijs-Nice
MANTES-LA-VILLE (ANP) - De Fransman Christophe Laporte heeft de eerste etappe van de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De finale van de koers werd volledig beheerst door de ploeg Jumbo-Visma, die een klimmetje op 7 kilometer voor de streep benutte om met drie man weg te rijden. Laporte mocht winnen, voor de Sloveen Primoz Roglic en de Belg Wout van Aert.
Het was een ongekende demonstratie van de Nederlandse ploeg, die met veel ambitie naar Frankrijk is afgereisd. Roglic gaat voor het klassement en met Van Aert durft het team de strijd aan met topsprinters als Fabio Jakobsen en Dylan Groenewegen.
Zo'n duel was op de openingsdag van de achtdaagse rittenkoers voorzien. Er waren wat aanvallen, onder meer van het drietal Jevgeni Fedorov uit Rusland, de Belg Frederik Frison en de Fransman Alexis Gougeard. Met name de ploegen Jumbo en Quick-Step (Jakobsen) zorgden ervoor dat de marge beperkt bleef. Kort na een eerste doorkomst in finishplaats Mantes-la-Ville werden de vluchters ingerekend.
Beloning
Op de Côte de Breuil voerde eerst Jumbo-Belg Nathan Van Hooydonck het tempo op, waarna zijn drie ploeggenoten ervandoor gingen. Alleen de Tsjech Zdenek Stybar kon nog even volgen, maar op de top was ook hij gezien. Als in een ploegentijdrit dook het drietal richting finish. Daar was de Fransman Pierre Latour op 19 seconden de eerste niet-Jumbo-renner die de streep passeerde. Drie tellen later gevolgd door de Deen Mads Pedersen die de pelotonsprint won.
"Dit was niet gepland", vertelde een dolgelukkige Laporte, wiens loyaliteit de komende dagen groot zal zijn. "Ik denk dat we hier iets ongelooflijks hebben laten zien. Ik hoorde kort voor de finish dat ik mocht winnen, zodat ik nu het geel mag dragen. Na een lange periode van trainen is dit een mooie beloning. Ik zal morgen met een 'smile' hier rondrijden. En daarna vooral in dienst van Primoz en Wout rijden." Laporte (29) kwam deze winter over van Cofidis en was vorige week al achtste in Kuurne-Brussel-Kuurne.
Maandag volgt opnieuw een vlakke rit, van Auffargis naar Orléans over 159 kilometer. Parijs-Nice duurt tot en met volgende week zondag.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
6 uur geleden