Laporte bekroont wielerdemonstratie Jumbo-Visma in Parijs-Nice
MANTES-LA-VILLE (ANP) - De Fransman Christophe Laporte heeft de eerste etappe van de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De finale van de koers werd volledig beheerst door de ploeg Jumbo-Visma, die een klimmetje op 7 kilometer voor de streep benutte om met drie man weg te rijden. Laporte mocht winnen, voor de Sloveen Primoz Roglic en de Belg Wout van Aert.
Het was een ongekende demonstratie van de Nederlandse ploeg, die met veel ambitie naar Frankrijk is afgereisd. Roglic gaat voor het klassement en met Van Aert durft het team de strijd aan met topsprinters als Fabio Jakobsen en Dylan Groenewegen.
Zo'n duel was op de openingsdag van de achtdaagse rittenkoers voorzien. Er waren wat aanvallen, onder meer van het drietal Jevgeni Fedorov uit Rusland, de Belg Frederik Frison en de Fransman Alexis Gougeard. Met name de ploegen Jumbo en Quick-Step (Jakobsen) zorgden ervoor dat de marge beperkt bleef. Kort na een eerste doorkomst in finishplaats Mantes-la-Ville werden de vluchters ingerekend.
Beloning
Op de Côte de Breuil voerde eerst Jumbo-Belg Nathan Van Hooydonck het tempo op, waarna zijn drie ploeggenoten ervandoor gingen. Alleen de Tsjech Zdenek Stybar kon nog even volgen, maar op de top was ook hij gezien. Als in een ploegentijdrit dook het drietal richting finish. Daar was de Fransman Pierre Latour op 19 seconden de eerste niet-Jumbo-renner die de streep passeerde. Drie tellen later gevolgd door de Deen Mads Pedersen die de pelotonsprint won.
"Dit was niet gepland", vertelde een dolgelukkige Laporte, wiens loyaliteit de komende dagen groot zal zijn. "Ik denk dat we hier iets ongelooflijks hebben laten zien. Ik hoorde kort voor de finish dat ik mocht winnen, zodat ik nu het geel mag dragen. Na een lange periode van trainen is dit een mooie beloning. Ik zal morgen met een 'smile' hier rondrijden. En daarna vooral in dienst van Primoz en Wout rijden." Laporte (29) kwam deze winter over van Cofidis en was vorige week al achtste in Kuurne-Brussel-Kuurne.
Maandag volgt opnieuw een vlakke rit, van Auffargis naar Orléans over 159 kilometer. Parijs-Nice duurt tot en met volgende week zondag.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
2 dagen geleden